ГоловнеПерерва

Профілізацію старшої школи позитивно оцінюють 71% українців

Профілізацію старшої школи позитивно оцінюють 71% українців, підтримка 12-річної шкільної освіти поступово зростає. Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України спільно з Асоціацією політичних психологів України.

Опитування показало, що переважна більшість громадян підтримує реформування освіти. Понад 67% респондентів вважають, що українська освіта потребує реформування, і лише 12% з цим не згодні. Найбільша частка прихильників реформування сконцентрована на Заході (76%) і Півдні (75,5%) України.

Схвальним нині є ставлення до профілізації старшої школи, що передбачено реформою “Нова українська школа”. Цей аспект реформи позитивно оцінюють 71% опитаних загалом по вибірці, 75,1% респондентів, у сім’ях яких є учні або студенти, і 86,2% працівників освіти. Негативно оцінює профілізацію кожен десятий респондент (11,7%), а серед педагогічних працівників – лише 3,4%.

Водночас зростає підтримка запровадження 12-річної шкільної освіти, що також передбачено Новою українською школою. Якщо у 2015 році таку новацію підтримували 12,4% респондентів, у 2018-му – 16,5%, а у 2019-му – 18%, то нині її позитивно сприймають 19% опитаних. Найбільше ідею підтримують у Західному регіоні, де позитивно налаштовані до 12-річного навчання 25,2% респондентів.

Крім того, до запровадження зовнішнього незалежного оцінювання позитивно ставляться майже 57% респондентів, а серед членів родин цьогорічних абітурієнтів цей показник сягає 62,5%. Найкраще ставлення до ЗНО зафіксовано в південних областях, де позитивно оцінюють це нововведення 63,7% респондентів.

Опитування було проведено 1-10 жовтня 2021 року Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України спільно з Асоціацією політичних психологів України в межах щорічного моніторингу громадської думки щодо проблем освіти та заходів з її реформування.

Опитування проведено за вибіркою, що репрезентує доросле населення України віком від 18 років і старше. Також було досліджено підвибірки за окремими категоріями респондентів – педагогічні працівники, респонденти, в сім’ях яких є учні, абітурієнти або студенти.

Опитування проводилося методом інтерв’ювання. Опитано 2000 респондентів у всіх регіонах України за винятком тимчасово окупованих територій АР Крим, м. Севастополь і окремих районів Донецької та Луганської областей. Похибка вибірки становить 3,2%.

Читайте також: МОЗ: Звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно

Back to top button