Головне

Проект «Срібний птах»

"Срібна птах"
“Срібна птах”
Гітлерівська Німеччина планувала скинути на Нью-Йорк “брудну бомбу”, яку повинен був нести низькоорбітальних бомбардувальник. Про це пише The Express з посиланням на історика авіації Девіда Міхру (David Myhra).

За словами вченого, проект “Срібний птах” був розроблений австрійським винахідником Ойген Зенгером (Eugen Saenger) на замовлення глави “Люфтваффе” Германа Герінга. Командуючому німецькими ВПС був необхідний оригінальний і ефективний спосіб підвищити свій рейтинг в очах Гітлера.

Герінг шукав спосіб завдати істотної шкоди США, які вступили в Другу Світову війну після того, як в грудні 1941 року Японія провела бомбардування американської військово-морської бази Перл-Харбор. Проблема полягала в тому, що на той момент Німеччина не володіла літаками, які без дозаправки могли б перетнути Атлантику і справити бомбардування.

Проект Зенгера припускав, що “Срібна птах” буде виведена на низьку космічну орбіту зі спеціальної монорейки. Стартове прискорення бомбардувальнику повинні були надати 36 ракетних двигунів V-2. Через 30 секунд після старту двигун вагою близько 100 тонн повинен був відокремитися від корабля.

Планувалося, що бомба, яку “Срібна птах” скине на Нью-Йорк, буде начинена радіоактивним піском. Після бомбардування над американським мегаполісом повинно було зависнути радіоактивна хмара. Вчені відзначають, що ця бомба була прототипом пізніших “брудних бомб”.

У підсумку проект Зенгера був відкинутий Герінгом, які віддали перевагу іншим варіантам, жоден з яких, втім, так і не був успішно реалізований Третім Рейхом. Австрійський вчений після падіння гітлерівського режиму перебрався до Франції, де помер в 1964 році. Повідомляється, що Зенгера марно намагався відшукати Йосип Сталін, щоб залучити талановитого математика і винахідника до космічних досліджень в СРСР.

Back to top button