ГоловнеЗдоров'яФізіологія

Проблеми зі сном знижують протираковий захист організму

Низька якість сну, що характеризується з частими пробудженнями, може прискорити зростання ракової пухлини, попереджають лікарі. Це також збільшує агресивність раку і пригнічує імунну активність організму на ранній стадії розвитку раку, пише The Times of India.

Розповідає Девід Гозал з Університету Чикаго: “Толл-подібний рецептор 4, біологічний переносник інформації, допомагає контролювати активацію імунної системи. Це ключовий момент у впливі браку сну на розвиток раку”.

Дану теорію довели експерименти з гризунами. Тварин розбивали на групи. Вдень, коли миші зазвичай сплять, їх примушували прокидатися кожні дві хвилини. У підсумку миші постійно то прокидалися, то засипали. А окремій групі мишей дозволяли спати нормально. Через тиждень всім гризунам вводили ракові клітини.

У результаті у всіх тварин розвивалися за 9-12 днів пухлини. Через чотири тижні провели оцінку пухлин. Виявилося, пухлини в організмі мишей, що не спали нормально, були в два рази більше. Додаткова фаза експерименту показала: коли ракові клітини вводилися в м’язи стегна, пухлини поводилися агресивніше і активніше проникали в навколишні тканини у мишей з порушеннями сну.

Back to top button