ГоловнеУчительська

Про дистанційне навчання учнів під час карантину

13 квітня 2020 року Руслан ГУРАК, голова Державної служби якості освіти України, під час виступу на антикризовому національному онлайн-ЕдКемп 2020 «Тримай п’ять, освіто!» отримав понад пів сотні запитань від учасників (не)конференції.  Державна служба якості освіти (далі − Служба) опрацювала запитання і надає відповіді.

Чи є єдина модель дистанційного навчання учнів?

Єдиної моделі дистанційного навчання не існує.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України «Щодо завершення 2019/20 навчального року» від 27.03.2020 № 1/9-178 керівники закладів освіти на період карантину забезпечують виконання освітніх програм, зокрема шляхом організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

Порядок використання технологій дистанційного навчання заклади освіти визначають самостійно.

Як об’єктивно оцінити досягнення учня під час дистанційного навчання?

Потрібно фокусуватися на процесі навчання, формувати систему заохочення, використовувати формувальне оцінювання. Здійснювати оцінювання для навчання, а не для контролю.

Зараз важливо надавати підтримку учням, створювати простір для їхнього самооцінювання й самоосвіти.

Для учнів вирішальним має стати розвиток компетентностей: уміння вчитися, працювати з інформацією, оцінювати свій індивідуальний поступ, брати відповідальність за результати власного навчання.

У соцмережах демонструють різні плани роботи для вчителів під час карантину. Чи потрібно такі плани оформлювати?

Відповідні роз’яснення надано у листі Міністерства освіти і науки України «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину» від 23.03.2020 № 1/9-173.

Керівникам закладів освіти рекомендовано затвердити заходи щодо виконання працівниками методичної, організаційно-педагогічної роботи, наприклад, розроблення індивідуальних планів професійного розвитку (підвищення кваліфікації педагогічних працівників, самоосвіти тощо). Ніяких інших планів і звітів не передбачено.

Нагадаємо, що вчителі зі стажем до 10 років одноразової виплати не отримають.