Конспекти уроків історії України 5 класУсі уроки історіїФайли

Презентація тема : Як відкриття Харківського університету сприяло розвитку української культури (5 клас. Історія України. Нова програма)

Мета: на прикладі діяльності викладачів та випускників Харківського університету схарактеризувати його вплив на українську культуру та освіту; розвинути навички роботи з джерелами інформації, вміння давати характеристику діяльності історичного діяча; викликати зацікавленість учнів до історичних подій тогочасного періоду.

Обладнання: О.І. Пометун, І.А. Костюк, Ю.Б. Малієнко Історія України (Вступ до історії). — К.: Видавничій дім «Освіта»; ілюстрації.

Тип уроку: комбінований;

Поняття та терміни: університет.

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

  • установлювати хронологічну  тривалість і послідовність зазначених подій та явищ, співвідносити подію, історичне явище і століття;
  • знаходити на карті території, пов’язані із зазначеними подіями та діяльністю людей;
  • розповідати про історичну подію чи явище, історичних діячів на основі тексту підручника;
  • виокремлювати в тексті головне й другорядне, складати простий план тексту підручника, зокрема  у формі  запитань;
  • складати запитання  щодо  перебігу історичної  події;  висловлювати  своє  ставлення  до  історичних  подій, явищ і діячів, що пропонують для вивчення.
Завантажити: Презентація тема : Як відкриття Харківського університету сприяло розвитку української культури (5 клас. Історія України. Нова програма) (Розмір: 1.8 MB, Завантажень: 1374)
Back to top button