Здоров'яФізіологія

Правильний моніторинг ваги

Технологічний університет Тампере закликає: якщо ви стежите за своєю вагою, то повинні проводити контрольне зважування щосереди. Саме в цей день вага найменше скаче, що допоможе зробити об’єктивні висновки, пише The Telegraph . І показники слід порівнювати по тижнях.

Між тим, згідно зі статистикою, люди зважуються на вихідних, коли набирають вагу або скидають її, адже рід діяльності може сильно різниться. Кілограми автоматично згоряють в будні дні, коли відновлюється звичний режим. Але в цілому, якщо стоїть завдання скинути вагу, її потрібно моніторити постійно.

Інакше в якийсь момент можна виявити неприємну прибавку у вазі. В деяких групах, що спеціалізуються на допомозі по схудненню, поширена наступна традиція: потрібно щотижня зважуватися при інших членах групи. Фінські вчені поспостерігали за 40 огрядними добровольцями і проаналізували 2838 різних показників ваги протягом року. Виявилося, як і коли люди зважувалися, безпосередньо впливало на кількість втрачених кілограмів. Чим регулярніше відбувалося зважування, тим більше худнули. Ідеальним варіантом було щотижневе зважування. А от якщо людина не зважувався більше тижня, то набирала вагу.

Шкільне життя