Здоров'я

Правила новорічного столу

Правила новорічного столу
Правила новорічного столу
«Що б такого з’їсти, щоб схуднути?» – питання, яке задають собі багато людей, особливо в новорічні свята. Дієтологи склали список порад, які допоможуть пережити марафон об’їдання без шкоди для здоров’я.

Не слід голодувати весь день в очікуванні святкового столу, інакше є ризик з’їсти багато зайвого. Головне правило новорічного застілля – не перевантажувати шлунок великими обсягами їжі. Для цього також необхідно обмежити вживання жирної, солодкої їжі і борошняних виробів:

У міру можливості, замініть ці продукти овочевими салатами і фруктами. Якщо якісь продукти викликають печію, нудоту, гіркота в роті або інші неприємні відчуття, краще уникати їх вживання. Найчастіше це жирне, гостре, копченості, солодкі газовані напої.
В період новорічних свят не можна забувати про хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, якщо такі є, і дотримуватися тих правил харчування, які радив лікуючий лікар.

Для тих, хто дбає про фігуру, порятунком можуть стати висівки: 1-2 столові ложки пшеничних висівок у розпареному вигляді – вони не тільки не дають організму калорій, але і вимагають витрати енергії на те, щоб перетравитися, одночасно знижуючи апетит, так як створюють відчуття “ситого шлунка”.

Опинившись перед новорічним столом, велика спокуса спробувати всі страви. Однак не варто давати собі установку, що ви зобов’язані спробувати всі страви на святковому столі:

Коли ми наїдаємося салатами і закусками, природно, ми не повинні думати, що нам обов’язково потрібно з’їсти гаряче або десерт. Якщо людина наситилась, то не треба примушувати себе доповнювати гарячим і ще якимись стравами.

Майонез містить велику кількість жиру (близько 65%). Тому чим менше на столі салатів, заправлених майонезом, тим краще. Деякі салати, правда, важко уявити собі без майонезу – наприклад, традиційний олів’є. Але його можна «оздоровити», якщо замість ковбаси покласти пісне м’ясо і заправити або низькокалорійним майонезом , або фіто-майонезом, у складі якого немає яєць.

Алкоголь теж володіє енергетичною цінністю. Якщо жир – це 9 кілокалорій на грам, а білки і вуглеводи – по 4 кілокалорії на грам. Так от спирт – це 7 кілокалорій на грам. Природно, міцний алкоголь містить більше спирту та більш калорійне. А у винах, в яких 10 – 12% алкоголю, – їх, звичайно, значно менше, ніж у горілці, коньяку та інших міцних напоях .

Слабоалкогольні напої менш калорійні і до того ж не вимагають гострої і жирної закуски, яку подають до міцного алкоголю: оселедці, маринадів і інших продуктів, які створюють додаткове навантаження на обмін речовин.

Після свят настає час встати на ваги – і, можливо, влаштувати розвантажувальні дні . Фахівці не радять у цей період якоїсь особливої дієти – просто треба споживати менше калорій, менше жиру і цукру. Тоді розвантаження відбудеться сама собою.

Back to top button