Практична робота № 4. Особливості зовнішньої будови хребетних тварин у зв’язку з пристосуванням до різних умов існування (7 клас. Біологія)
Тема: Практична робота № 4. Особливості зовнішньої будови хребетних тварин у зв’язку з пристосуванням до різних умов існування
Мета: сформувати в учнів практичні вміння встановлювати риси пристосування в зовнішній будові хребетних тварин до різних умов існування; розвивати вміння аналізувати, співпрацювати, узагальнювати; удосконалювати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці; виховувати любов до тварин
Очікувані результати: учні розпізнають хребетних тварин на зображеннях; порівнюють особливості зовнішньої будови представників різних груп хребетних тварин; виявляють риси пристосування хребетних тварин до різних умов існування; роблять висновок, що особливості будови організму тварини — результат пристосування до характерного для них середовища існування.
Обладнання: зошит для практичних робіт, підручник, таблиці, картки – завдання
Тип уроку: урок формування вмінь та навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів
2.1. «Розумний куб».
Запитання на гранях куба:
- Які ознаки пристосування до способу життя мають кроти?
- Які ознаки пристосування до способу життя мають бобри?
- Які ознаки пристосування до способу життя мають вовки?
- Які ознаки пристосування до способу життя мають дельфіни?
- Які ознаки пристосування до способу життя мають кажани?
- Які ознаки пристосування до способу життя мають моржі?