ГоловнеПерерва

Повільна вакцинація вчителів може спричинити конфлікти між педагогами та батьками — Макаренко

Співзасновниця громадської організації «Батьківський контроль», «СМАРТ ОСВІТА», експертка з питань шкільної освіти Оксана Макаренко каже, що повільна вакцинація педагогів може спричинити конфліктні ситуації між вчителями та батьками.

Про це вона розповіла у етері Громадського радіо.

За її словами, вчителі та батьки напружено очікують початку навчального року, бо всі втомлені від дистанційного навчання.

«Батьки хочуть повернути дітей до школи і спокійно піти на роботу, але зараз така ситуація, що Кабмін дав розпорядження, що тільки ті школи, де понад 80% вчителів вакциновано можуть відкриватись в офлайн форматі, а всі решта у кого менше % вакцинованих мають перейти на дистанційне навчання.

Ситуація і досі невизначена, але на мою думку, це може спричиняти конфлікти між педагогами і батьками, оскільки частина педагогів ще не вакциновані», – каже Макаренко.

Також вона додала, що тиждень тому мова йшла про 30% вакцинованих вчителів.

«Ніхто не може змусити вчителів вакцинуватись, а винні зараз будуть нещеплені вчителі, що може приводити до булінгу та акцій протесту», – каже експертка з питань шкільної освіти.

З початком навчального року школи відкриються, але не мають забувати і про заходи безпеки, які були до вакцинації.

«Я вважаю, що за цей час можна було розробити хороші методики для вчителів щодо дистанційного навчання, подбати про те, щоб провести інтернет там де його нема, закупити гаджети для вчителів, нормальні комп’ютери, щоб можна було безболісно переходити на дистанційну форму навчання і на очну, щоб не було таких втрат у знаннях і оцінках дітей», – підкреслює Макаренко.

Читайте також: Нормативно-правові документи щодо організованого початку нового 2021/2022 навчального року

Back to top button