ГоловнеПерерва

Понад 100 шкіл у 14 регіонах планує відновити Україна у партнерстві з ПРООН та UNOPS

В 14 українських областях Міністерство відновлення, Програма розвитку ООН (ПРООН) та Офіс Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проєктів (UNOPS) домовились відремонтувати та модернізувати понад 100 шкіл.

Джерело: віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова.

Кубраков уточнив, що відновлення навчальних закладів відбуватиметься в межах двох проєктів.

“Відновлення та оснащення освітньої інфраструктури є однією з необхідних умов для повернення українців додому. Розуміємо, наскільки важливою для українських сімей є захищена та сучасна шкільна інфраструктура, тому цими проєктами зробимо не тільки так, як було, але й краще.

Так, особливий акцент в обох проєктах зроблено на покращенні безпечності інфраструктури, зокрема шляхом ремонту та необхідного оснащення бомбосховищ”, – зазначив віцепрем’єр-міністр.

Перший з них “ECHO4SCHOOLS-UA: Ремонт/модернізація шкіл у постраждалих внаслідок війни регіонах”, який реалізує ПРООН. В його межах планується здійснення поточних ремонтів щонайменше 50 шкіл у 10 областях України. Бюджет програми – близько 14 млн євро.

Інший проєкт – “Відновлення шкіл в Україні”, який реалізується UNOPS з бюджетом у 20 млн євро. Він передбачає проведення ремонтів шкіл в 4 областях:

  • Київській,
  • Сумській,
  • Харківській,
  • Чернігівській областях.

Уже відібрано та узгоджено 54 заклади, які потребують відновлення. Щодо 8 об’єктів уже триває підготовка документації для проведення тендерних процедур.