Конспекти уроків зарубіжної літератури 9 класУсі уроки зарубіжної літературиФайли

Поема «Мазепа»: історична основа та романтичний міф. Риси романтичного героя в образі Мазепи (9 клас. Зарубіжна література)

Тема: Поема «Мазепа»: історична основа та романтичний міф. Риси романтичного героя в образі Мазепи

Мета: поглибити знання учнів з теорії літератури про романтизм, романтичну поему, романтичного героя, про творчість Байрона; формувати аналітичне читацьке вміння, уміння будувати аргументоване власне висловлювання; виховувати любов до історії України, до батьківщини.

Обладнання: гроно на тему «Байрон», ілюстрації із зображенням Мазепи.

Тип уроку: поглиблене вивчення художнього твору.

Той, хто не любить свою батьківщину, нічого любити не може.

Дж. Байрон

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

Колективне складання грона на тему «Байрон»

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

За Байроном, «сильна», «природна» людина Сходу на відміну від «кволої», «штучної» людини Заходу здатна померти від кохання або вбити через ревнощі. Усюди «на схід від Заходу» Байрон знаходить такі риси. Наприклад, в Україні, де він ніколи не був, але про яку прочитав у Вольтера, нібито вона, як Ірландія, «завжди прагнула свободи»; російському цареві Петру I Вольтер протиставляв Мазепу. Цій антитезі Байрон надав суто романтичного звучання в поемі «Мазепа», написаній 1818 року. Слід наголосити, що Мазепа — найбільш симпатичний з усіх героїв Байрона. Саме про поему Байрона «Мазепа», про її головного героя, історичну основу твору та романтичний міф ми говоритимемо на сьогоднішньому уроці.

Завантажити: Поема «Мазепа»: історична основа та романтичний міф. Риси романтичного героя в образі Мазепи (9 клас. Зарубіжна література) (Розмір: 12.2 KB, Завантажень: 653)
  
Back to top button