ГоловнеПерерва

Планшети стають пристроєм № 1 для дітей різного віку

Британський незалежний регулятор у секторі телекомунікацій Ofcom виявив в останньому дослідженні, що використання планшетів дітьми швидко зростає, причому все більше дітей молодшого віку використовують пристрої для перегляду відео, ігор та доступу до Інтернету. Щорічний звіт за споживанням мультимедійного контенту дітьми також зафіксував, що знизилося загальне число дітей, що володіють мобільними телефонами, у віці від 5 до 15 років – частка таких впала з 49% минулого року до 43% цього року. Це перше падіння цифр використання дітьми стільникових телефонів з часу першого такого анкетування Ofcom в 2005 році.

Заодно Ofcom відзначає також швидке зменшення числа користувачів стільникових телефонів серед молодших підлітків (у статистиці це діти віком від 8 до 11 років). Серед цієї категорії число власників простих мобільних телефонів різко впала з 28% минулого року до 15% цього року. Іншими словами, навіть діти хочуть користуватися смартфонами.

При цьому на тлі різкого спаду у використанні базових телефонів швидко зростає популярність планшетів. Серед британських молодших підлітків 18% є власниками смартфонів і стільки ж мають планшети. Однак у той час як частка володарів смартфонів серед них практично не змінилася за рік, частка власників планшетів зросла більш ніж учетверо по відношенню до 2012 року, коли вона становила лише 4%.

Як і можна було б припускати, частка власників смартфонів набагато більша в старшому підлітковому віці (12-15 років), коли діти зазвичай більш зацікавлені в подібних апаратах для спілкування, а не тільки для перегляду аудіовізуального контенту та ігор. Переважна більшість британських підлітків у цьому віці (62%) мають власний смартфон (цифра майже не змінилася в порівнянні з 2012 роком).

Багато в чому завдяки зручності планшетів для розваг їх популярність підскочила серед вікової групи 8-11 років. Але число власників планшетів стрімко зростає і серед 12-15-річних дітей, досягнувши 26% проти 7% у минулому році.

Взагалі за даними Ofcom, число дітей у віці 5-15 років, що регулярно користуються планшетами, зросла порівняно з 2012 роком у три рази з 14% до 42%. 5-7-річні діти активніше користуються планшетами (39% проти 11% торік), 8-11-річні – теж (44% проти 13%). Цікаво, що сьогодні в Британії навіть 28% немовлят у віці 3-4 роки використовують планшети.

При цьому серед дітей, які регулярно виходять в Інтернет, все менше роблять це за допомогою традиційних комп’ютерів. У 2012 році частка тих з них, хто виходив в Мережу з настільних ПК або ноутбуків, становила 85%, а цього року – 68%. Одночасно подвоїлася кількість дітей, що використовують переважно планшети (13%) і мобільні телефони (11%) для доступу до Інтернету.

Популярність інтернет-телевізорів теж закономірно зростає, а телевізори в цілому заслуговують все менше уваги у дітей. У порівнянні з минулим роком число дітей у віці 5-15 років, які дивляться передачі і відео частіше не на телевізорах, збільшилася до 45% в порівнянні з 34% минулого року.

Цікаво, що британські підлітки 12-15 років стали менше користуватися соціальними мережами (68% проти 81% торік). При цьому серед активних учасників соціальних мереж найбільшою популярністю як і раніше користується Facebook (97%), але при цьому інтерес до Bebo впав (4% проти 8%), а до Twitter – зріс (37% проти 25%). Також зростає популярність у таких соціальних служб, як YouTube, Instagram і Tumblr:

На відміну від соціальних мереж, популярність обміну миттєвими повідомленнями збільшилася серед дітей Великобританії у віці 5-15 років. При цьому в середньому за тиждень діти відправляють 184 таких повідомлень. Традиційні SMS ще більш популярні – їх відправляється в середньому 255 на тиждень (проти 193 торік). Для чого діти зазвичай використовують Інтернет? У віці 8-11 років найбільш популярна домашня робота (75%), ігри (54%) і пошук інформації (45%).

Back to top button