ГоловнеОсвіта і право

Підвищення заробітних плат з 1 січня 2021 року буде обов’язково – Сергій Бабак

З 1 січня 2021 року відбудеться підвищення заробітних плат освітянам. Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” заявив голова комітету ВР з питань освіти і науки Сергій Бабак.

“Ми наполягаємо, як комітет, щоби заробітні плати наступного року були підняті. Чи якщо можна, щоби 822-а постанова запрацювала. Вона передбачає, що три розміри прожиткового мінімуму мають виплачуватися з 1 січня 2021 року. Це був би, напевно, при залишенні нинішньої концепції нарахування заробітної плати, один з найкращих варіантів”, – сказав Сергій Бабак.

Він зазначив, що в такому разі з 1 січня 2021 року запровадять 3 прожиткових мінімуми, з 1 січня 2022 року 3,5 прожиткового мінімуму, а з 2023 року – 4 прожиткових мінімуми.

“Депутати можуть внести, і вносять, після подання мають два тижні на те, щоб внести свої корективи до цього бюджету. І комітет з освіти, повірте, подасть збільшення заробітних плат освітянам. Про 4 тис. доларів. Коли про це йшла мова півтора роки тому – експерт просто помилився. Тому, це неможливо було виконати тоді, і не можна виконати зараз. Але те, що до цього треба прагнути – так, треба прагнути. Але підвищення заробітних плат з 1 січня 2021 року буде обов’язково. В якому розмірі – ми ще не знаємо, бо немає фінального документу, ані проектів постанови уряду, ані немає внесеного бюджету в Кабінет міністрів, Верховну Раду. До 15 вересня він буде внесений, ми побачимо цифри, і будемо закладати підвищення заробітних плат вже депутатськими правками”, – додав Сергій Бабак.

Читайте також: Сергій Бабак: Після підвищення окладів для освітян можна буде говорити про зменшення надбавок

Back to top button