день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Під Берестечком вшанували учасників середньовічної битви

Учасників битви під Берестечком вшанували в історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви», що біля села Пляшева Радивилівського району Рівненської області. Упродовж двох днів тут відбувалися літургії за загиблими 352 роки тому козаками й селянами. У неділю, 7 липня, святиню традиційно відвідав і взяв участь у службі патріарх УПЦ КП Філарет. На службу з’їхалося кілька тисяч волинян і гостей області. У заходах взяли участь і польські громадські організації.

Навколо Георгіївського монастиря, де розміщений пантеон козацької слави, таборувалися сучасні козаки з усієї України. Опозиційні політики поблизу монастирських стін влаштували невеликий мітинг, у той час як з іншого боку під муром заповідника відбувався фестиваль народних ремесел.

У червні-липні 1651 року під Берестечком відбулася битва з участю трьох сторін – війська Богдана Хмельницького та селян-ополчан, армії польського короля Яна Казимира ІІ та кримського хана Іслам-Гірея III. Офіційно козаки зазнали поразки, однак козацький полковник Іван Богун зміг вивести велику частину війська з оточення, і згодом це дозволило козакам отримати перемогу під Білою Церквою.

Джерело: Радіо Свобода