Головне

Під Берестечком вшанували учасників середньовічної битви

Учасників битви під Берестечком вшанували в історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви», що біля села Пляшева Радивилівського району Рівненської області. Упродовж двох днів тут відбувалися літургії за загиблими 352 роки тому козаками й селянами. У неділю, 7 липня, святиню традиційно відвідав і взяв участь у службі патріарх УПЦ КП Філарет. На службу з’їхалося кілька тисяч волинян і гостей області. У заходах взяли участь і польські громадські організації.

Навколо Георгіївського монастиря, де розміщений пантеон козацької слави, таборувалися сучасні козаки з усієї України. Опозиційні політики поблизу монастирських стін влаштували невеликий мітинг, у той час як з іншого боку під муром заповідника відбувався фестиваль народних ремесел.

У червні-липні 1651 року під Берестечком відбулася битва з участю трьох сторін – війська Богдана Хмельницького та селян-ополчан, армії польського короля Яна Казимира ІІ та кримського хана Іслам-Гірея III. Офіційно козаки зазнали поразки, однак козацький полковник Іван Богун зміг вивести велику частину війська з оточення, і згодом це дозволило козакам отримати перемогу під Білою Церквою.

Джерело: Радіо Свобода