АнонсПозаурочна робота з історії та правознавства

До 70-ї річниці завершення Другої світової війни УІНП підготував матеріали, що спростовують радянські уявлення про неї

2 вересня світ відзначає 70-ту річницю завершення Другої світової війни. У цей день 1945 року на борту американського лінкора “Міссурі” було підписано Акт капітуляції Японії представниками цієї країни, США, Китаєм, Великою Британією та СРСР. Від радянської сторони його підписав українець з Уманщини генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко.

“Сьогодення примушує нас перечитати підручник історії, переосмислити український вимір Другої світової війни. Україна пішла шляхом засудження тоталітаризму, переосмислення спадщини і комуністичного, і нацистського його різновидів. Росія Путіна – це країна, де Сталін – «ефектиний менеджер», російський народ – «нація переможців», а тому «ми перемогли б і без українців», а найбільша катастрофа ХХ століття – не війна, не Голодомор, не Голокост, а «розвал СРСР». Україна і Росія розійшлися на своїх історичних дорогах. Квапливі узагальнення і позичені з підручників для шкіл НКВД-КҐБ стереотипи, пряме фальшування фактів, одномірне бачення постатей і подій – усе це знову ожило поруч із нами сьогодні. Саме тому так важливо проговорити те, чим була Друга світова війна і про що мовчалим за часів СРСР”, – наголошує історик, радник Голови Українського інституту національної пам’яті Олександр Зінченко.

Український інститут національної пам’яті підготував інформаційні матеріали щодо відзначення в Україні 2 вересня 2015 року 70-ї річниці завершення Другої світової війни, яке відбувається на підставі Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Їх метою є вписати історію України цього періоду в загальносвітовий контекст.

Зокрема, матеріали містять термінологічний словник Другої світової війни, в якому вказані некоректні та застарілі поняття, словосполучення та коректне поняття, словосполучення, як от: Велика Вітчизняна війна – німецько-радянська війна, велика перемога над фашистською Німеччиною – перемога над нацизмом у Європі та інші.
Методичні матеріали містяться на сайті УІНП.

Також УІНП пропонує перелік художніх і документальних фільмів про війну, які варто подивитися. Список “20 000 хвилин, які змінять ваше уявлення про Другу світову війну” дивіться на сайті УІНП.

Back to top button