Практична робота № 3. Екологічні групи птахів (7 клас. Біологія)
Тема: Практична робота № 3. Екологічні групи птахів
Мета: продовжити ознайомлювати учнів з різноманітністю птахів; схарактеризувати окремі види птахів; з’ясувати роль птахів у природі та значення в житті людини; обґрунтувати необхідність їх охорони; розвивати вміння висловлювати та доводити власну думку; продовжувати вдосконалювати вміння працювати з ілюстративним матеріалом; здійснювати екологічне виховання.
Очікувані результати: учні наводять приклади птахів своєї місцевості; розпізнають тварин на зображеннях; характеризують роль птахів в екосистемах та значення в житті людини.
Обладнання: зошит для практичних робіт, підручник, таблиці
Тип уроку: урок формування вмінь та навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку. Створення робочого настрою.
ІІ. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів
1.2. «Вірю — не вірю».
Учням необхідно позначити пропоновані твердження позначками «+» — вірю або «–» — не вірю.
Чи вірите ви, що…
1) страуси належать до безкільових птахів?
2) самка птахів має парні яєчники?
3) запліднення у птахів внутрішнє?
4) у повітряній камері яйця птахів накопичується необхідний запас кисню для зародка?
5) пінгвіни мають добре розвинений кіль?
6) для розвитку зародка необхідна температура +40–43 °С?
7) пташеня вилуплюється з яйця за допомогою яйцевого зуба?
8) лебеді належать до виводкових птахів?
9) дятел і синиця належать до нагніздних птахів?
10) ластівка і качка — представники виводкових птахів?