Здоров'яФізіологія

Ожиріння збільшує ризик розвитку гіпертонії у дітей та підлітків

Ожиріння збільшує ризик розвитку гіпертонії У новому дослідженні вчених з Європейського товариства кардіологів прийняли участь 22051 дитина і підлітки. Дослідники виміряли кров’яний тиск учасників, їх Індекс Маси Тіла (ІМТ), окружність талії, співвідношення талії до зростання, товщину шкірної складки і відсоток жирової тканини. Вони з’ясували: у огрядних підлітків вищий ризик розвитку гіпертонії (підвищеного кров’яного тиску), розповідає Science World Report . В Америці це хронічне захворювання зустрічається у кожної четвертої дорослої людини.

Поширеність гіпертонії та ожиріння серед дітей і підлітків продовжує рости в безлічі країн. Відомо, що ожиріння підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, тому дослідники зайнялися вивченням даного питання у осіб молодого віку. Артеріальний тиск в межах 90-95 кривої розподілу артеріального тиску у дітей та підлітків вважається нормальним артеріальним тиском (верхньою межею норми, або прегіпертонією). Якщо значення перевищує 95 процентілей, то це вже гіпертонія.

Учасникам діагноз ставився на підставі кількох вимірів в різні дні і повторних оцінок. Дитина повинна була сидіти спокійно протягом п’яти хвилин. Дослідники з’ясували: у дітей та підлітків з високим ІМТ прегіпертонія зустрічалася частіше, ніж у їхніх однолітків з нормальною вагою. Надмірна вага хлопчиків в 1,6 рази підвищувала ризик прегіпертонії, а ожиріння хлопчиків – в 2,4 рази. Надмірна вага дівчаток підвищувала цей ризик в 1,8 рази, а ожиріння дівчаток – в 3,3 рази. Існував міцний взаємозв’язок між зайвою вагою і підвищеним ризиком гіпертонії. У гладких хлопчиків ризик підвищувався в 5,9 рази, а у огрядних дівчаток – в 4,3 рази. Ризик зростав із збільшенням маси тіла.

Back to top button