Здоров'яХарчування

Ожиріння у дошкільнят загрожує розвитком серйозних захворювань

Нове дослідження показало: деякі дошкільнята з надмірною масою тіла та ожирінням вже мають фактори ризику розвитку хвороб серця і діабету, повідомляє Live Science . У дослідженні взяли участь більше 5700 здорових дітей у віці від 2 до 6 років, які відвідували лікарів-педіатрів в Римі в період між 2011 і 2012 роками. З них близько 600 (приблизно 10%) мали надлишкову масу тіла або страждали ожирінням. Дослідники вивчили аналізи крові 200 учасників. Вони виявили, що майже у 40% дітей був, принаймні, один показник, що виходив за межі норми – високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину, підвищений вміст цукру в крові або низький рівень “корисного” холестерину.

У дорослих дані показники призводять до високого ризику розвитку серцево-судинних захворювань і діабету. У дітей з ожирінням і такими результатами був більш високий Індекс Маси Тіла (ІМТ), ніж у дітей з ожирінням без метаболічних порушень. Близько третини учасників дослідження страждали від неалкогольної жирової хвороби печінки (накопичення жирових відкладень в печінці). Результати показують: порушення метаболізму, пов’язані з ожирінням, присутні у маленьких дітей, навіть незважаючи на те, що ці діти на момент дослідження не дуже довго страждали від надмірної ваги або ожиріння.

Вчені настійно рекомендують лікарям ретельно перевіряти таких дітей на наявність подібних відхилень. Для зниження рівнів жиру або цукру в крові необхідно змінити спосіб життя. Зміни включають відмову від продуктів з високим вмістом насичених жирів, транс-жирів і цукру, і підвищення рівнів фізичної активності. Якщо ці методи не працюють, лікарі виписують дітям ліки, наприклад, препарати для зниження рівня холестерину. Невідомо, чи можуть метаболічні порушення, які спостерігаються в дошкільному віці, привести до проблем зі здоров’ям в більш пізньому віці. Щоб з’ясувати це, потрібні подальші дослідження.

Back to top button