Оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за тематичним блоком «Національна економіка (9 клас. Географія)
Тема. Оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за тематичним блоком «Національна економіка. Світове господарство»
Мета: узагальнити знання учнів з вивчених тем, оцінити рівень навчальних досягнень
Тип уроку: урок узагальнення та контролю знань.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Завдання згруповані в тематичні блоки і подані у двох варіантах. Кожен варіант передбачає 12 завдань, диференційованих за рівнями складності.
ІІ. ОЦІНЮВАННЯ РІВНЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ
Варіант 1
Світове господарство – це:
а) сукупність національних економік і їх господарських відносин один з одним, тобто міжнародних економічних відносин;
б) система економічних відносин, що виникає на базі міжнародного поділу праці та співробітництва національних економік;
в) сукупність національних економік країн світу, пов’язаних між собою мобільними факторами виробництва;
г) всі визначення невірні;
д) всі визначення вірні.
2. Сучасне світове суспільний розвиток характеризується:
а) посилення зв’язків і взаємодії між країнами;
б) слабленіем взаємодії між країнами;
в ) тенденцій до зміни зв’язків між країнами не спостерігається;
г) всі визначення невірні;
д) всі визначення вірні.
3. Що, на Ваш погляд, не відноситься до «плюсів» глобалізації:
а) бурхливий технологічний прогрес;
б) розвиток інформаційних технологій;
в) ост впливу ТНК;
г) підвищення життєвого рівня в більшості регіонів світу;
д) поліпшення взаєморозуміння між різними культурами і цивілізаціями.
- Яка з перерахованих форм міжнародних економічних відносин має найвищу частку у всіх світогосподарських зв’язках:
а) міжнародна торгівля;
б) міжнародний рух капіталу;
в) міжнародні валютні відносини;
г) міжнародна міграція робочої сили;
д) міжнародний науково-технічний обмін.
5. Що не є суб’єктом світового господарства:
а) національні господарства;
б) ТНК;
в) підприємства з іноземними інвестиціями;
г) регіональні інтеграційні угруповання;
д) міжнародні організації.
6. Які країни не відносяться до периферії?
А) Японія;
б) країни Африки;
в) Китай;
г ) Казахстан;
д) Афганістан.
7. Які країни не відносяться до розвинених?
А) Японія;
б) США;
в) Мексика;
г) Німеччина;
д) Ірландія.
8. Вкажіть основний показник, який застосовується при класифікації країн за рівнем економічного розвитку:
а) тривалість життя;
б) коефіцієнт дитячої смертності;
в) ВВП на душу;
г) число людей на одного лікаря;
д) кількість учнів у середній школі. - Економічною основою світової торгівлі є:
а) міжнародний поділ праці;
б) відмінності в природно-кліматичних умовах;
в) відмінності в природно-кліматичних умовах і військово-політичній обстановці;
г) всі визначення невірні;
д) всі визначення вірні.
10. У якій країні знаходиться найбільша ТНК в світі: а) США; б) Велика Британія; в) Японія. - Які є форми суспільної організації виробництва і в чому їх суть?
- За якими ознаками виділяють основні типи країн? Назвіть їх.
Варіант 2
- Сутність поняття “світове господарство” зводиться до того, що воно є:
а) міжнародним рухом факторів виробництва та благ;
б) сукупністю продуктивних сил всіх країн світу;
в) сукупністю міжнародних економічних зв’язків між країнами;
г) сукупністю національних економік країн та зв’язків між ними.
- Що означає поняття “глобалізація економіки”?
а) інтеграція світових країн у єдиний економічний простір, що обумовлює взаємозалежність їхніх економік;
б) розвиток міжнародної торгівлі;
в) ізольованість національних економік;
г) глобальне суперництво між країнами у світовому господарстві.
- Які поняття складають зміст категорії “світове господарство”?
а) міжнародні економічні відносини;
б) міжнародний поділ праці;
в) міжнародна торгівля;
г) усе назване вірно.
- Міжнародний поділ праці має дві форми, що взаємно доповнюють одна одну. Оберіть, які саме?
а) імпорт та експорт;
б) інтенсифікація та екстенсифікація економіки;
в) спеціалізація та кооперація;
г) кредитування та інвестування.
- Міжнародний поділ праці це:
а) прямі іноземні інвестиції в економіку країни;
б) сукупність різноманітних форм міжнародних економічних відносин;
в) спеціалізація країни на виготовленні певних благ з метою обміну з іншими країнами;
г) регулювання зайнятості населення з метою викорінення явища безробіття на міжнародному рівні;
д) усе назване вірно.
- Що означає поняття “економічна інтеграція”?
а) інтегральні розрахунки економічних показників;
б) зближення ринків окремих країн з метою створення спільного ринку;
в) поділ світу на зони впливу;
г) сукупність різноманітних форм міжнародних економічних відносин.
- Поняття “перехідна економіка” для України означає:
а) перехід від традиційної аграрної до індустріальної економіки;
б) заміну командно-адміністративної економіки змішаною;
в) постійну зміну уряду та напрямів і пріоритетів його діяльності;
г) усе вище назване вірно.
- Характерними рисами ринкової економіки, серед інших, є такі:
а) свобода підприємництва; приватна власність; вільні конкуренція та ціноутворення, соціальна ефективність виробництва.;
б) визначення державою пріоритетних напрямків розвитку економіки, вільне ціноутворення, соціальний захист населення;
в) невтручання держави у ринкові процеси, приватна власність, політика протекціонізму.
- Які види економічної діяльності має, насамперед, розвивати Україна?
а) виключно важку промисловість;
б) виключно легку промисловість;
в) виключно сільське господарство.
г) галузі, що виробляють продукцію для внутрішнього споживання; д) усі перспективні експортні галузі.
- Що таке територіальна структура господарства?
- У чому полягає суть багаторівневості світового господарства?
ІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ
Нагадати учням порядок оцінювання робіт.
Завантажити: Оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за тематичним блоком «Національна економіка (9 клас. Географія) (Розмір: 20.3 KB, Завантажень: 72)