ГоловнеПерерва

Освітній омбудсмен запропонував владнати питання ДПА на колегії МОН

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов запропонував владнати питання державної підсумкової атестації (ДПА) між Міністерством освіти та науки і київським Департаментом освіти і науки на колегії МОН, засідання якої зібрати негайно. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Потрібна відверта розмова та виважені рішення щодо звільнення від ДПА тих, хто не планує цього року вступати до закладів освіти”, – відзначив освітній омбудсмен.

Він зауважив, зокрема, що зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) є “недоторканою процедурою для вступу до закладів вищої освіти (ЗВО)”. “Цього року ми також маємо провести ЗНО, вживши максимальних заходів безпеки для зменшення ризику для всіх його учасників”, – додав посадовець.

Але, за його словами, не всі випускники планують вчитися у ЗВО. І для таких випускників ДПА за курс повної загальної середньої освіти у формі ЗНО є підсумком, оцінкою рівня знань, яку має молода людина на час, коли завершує здобуття повної загальної середньої освіти.

“Тим не менш цього року ми маємо поставити перед собою чесне запитання і чесно на нього дати відповідь: “Що для нас важливіше: інформація про рівень освіти випускників — чи рівень безпеки під час проведення ЗНО?” Бо якщо від ДПА будуть звільнені ті, хто не планує вступати цього року до ЗВО, ми можемо досягти більш високого рівня безпеки, просто зменшивши кількість учасників в аудиторяіх. Це треба зробити”, – вів далі Сергій Горбачов.

“Міністерство освіти і науки зараз не реагує на численні звернення від випускників, батьків, вчителів, освітнього омбудсмена. Це дуже прикро — і так далі не можна”, – зауважив він.

На користь такої думки освітній омбудсмен зазначив, що за чинним українським законодавством проведення будь-яких заходів після 1 липня неможливе: бо саме 1 липня має завершитися навчальний рік, а жодних рішень про його продовження ще немає.

“Саме тому пропоную негайно зібрати засідання Колегії МОН, почути нарешті аргументовану позицію і МОН, і київського Департаменту освіти і науки — і ухвалити рішення в інтересах випускників та педагогів щодо проведення ЗНО/ДПА… Дуже сподіваюся на розуміння і припинення “війни наказів” між МОН та Департаментом освіти КМДА”, – вказав Сергій Горбачов, додавши, що це протистояння “ні до чого доброго не доведе”.

Нагадаємо, що Департамент освіти та науки видав наказ, яким дозволяє випускникам 11 класів у столиці не складати підсумкове ДПА/ЗНО в цьому році.  У свою чергу МОН зазначило, що наказ Департаменту освіти і науки КМДА про скасування ДПА у формі ЗНО є нечинним і не підлягає виконанню.

Back to top button