БатькамГоловне

Особливості підготовки дитини до школи

Особливості підготовки дитини до школи
Особливості підготовки дитини до школи
Сучасні діти розвиваються дуже швидко: те, що було актуальним для дитини 5-6 років десятиліття тому, може бути неактуальним і нецікавим вже сьогодні. Тому й шкільні вимоги до дітей стрімко підвищуються. Сьогодні першокласник, переступивши поріг школи, повинен вже бути до неї підготовлений. Коли ж справа стосується престижних приватних шкіл, то тут необхідно не просто бути підготовленим, але чудово підготовленим відповідно до встановлених школою стандартами.

Підготовка дитини до школи може здійснюватися кількома способами. Найбільш простий і дешевий – це дитячий садок. У сучасних дитячих садках готують до школи у підготовчих групах. Основними перевагами такого рішення стануть економія фінансів, часу і сил. Малюк буде займатися у звичній йому атмосфері дитячого садка, зі знайомою вихователькою.

Але в даному випадку не буде виконуватися одне з основних завдань підготовки до школи – навчання дитини правильній поведінці, дотриманню субординації, побудови відносин з майбутніми вчителями, незнайомими дітьми. Адже в дитячому саду дистанція між вихователем і дітьми менша, ніж у школі, тому навіть при якісній підготовці в плані знань дитина може бути не готова до нової обстановки в школі психологічно. Важливо й те, що підготовка в дитячому садку передбачає рівень, достатній для звичайних державних шкіл, але не для приватних закладів, гімназій, які передбачають більш високий рівень навчання.

Можна вибрати заняття з підготовки до школи в різних дитячих центрах, клубах, будинках дитячої творчості. Такий варіант підходить для тих, хто поки не визначився зі школою, в яку піде дитина. Але в центрах працюють висококваліфіковані психологи, які зможуть протестувати малюка, поспостерігати за ним у процесі занять, порекомендувати батькам школу з відповідним профілем і напрямом навчання. Якщо ж у дитини є якісь проблеми, психологи і педагоги спільними зусиллями зможуть їх вирішити.

Як правило, навчання в дитячих центрах здійснюють за різними альтернативними програмами, авторськими розробками. Дитина тут може отримати хорошу інтелектуальну та психологічну підготовку. З недоліків варто відзначити відсутність можливості готуватися до певного профілю або школи, в програму рідко включають ритміку, музику, іноземні мови. Всі заняття проводяться в ігровій формі, тому дитина засвоїти прийняті в школі моделі поведінки не зможе.

У разі, коли батьки вже вибрали для дитини одну з престижних шкіл з поглибленим вивченням предметів, хорошим варіантом для підготовки може стати вибір курсів при навчальному закладі. У приватних і престижних школах, як правило, перші класи формуються виключно з тих дітей, хто відвідував підготовчі курси: педагоги до них вже придивилися, підготовка координується з програмою навчання першого класу, заняття ведуться вчителями, які згодом будуть вчити дитину. Це найкращий варіант, але він передбачає досить високу оплату і серйозне навантаження для дитини.

Back to top button