ГоловнеПосібники-Книги

Окупанти викрали зі шкіл Луганщини близько 22 тисяч підручників з історії України 

На захоплених українських землях окупаційна влада одразу анонсувала перехід на російські освітні програми. Паралельно розпочалося вилучення зі шкільних і храмових бібліотек українських книжок, зокрема підручників з історії України. 

Зі шкіл Луганської області окупанти вилучили і вивезли в невідомому напрямку близько 22 тисяч підручників з історії України. Про це пише аналітик громадянської мережі «Опора» Анатолій Бондарчук у статті «ОКУПОВАНІ. Росіїзація української освіти на тимчасово окупованих територіях».  

У Маріуполі окупанти пішли ще далі та спалили всі книжки з бібліотеки храму Петра Могили.

«Мета таких дій — сформувати нове сприйняття реальності та розуміння історії на окупованих територіях. Ця нова реальність базуватиметься не на правді, а на вигадках і фантазіях російської державної пропаганди», – пояснює автор статті.

Бондарчук підкреслює, що шляхом знищення українських підручників і нав’язування своєї пропаганди Росія намагається перетворити себе з агресора на «визволителя»: «У цій реальності Росія фігуруватиме не як агресор, що атакував Україну, знищив Маріуполь, вчинив злочини в Бучі та Ірпені. Росія не хоче, щоб її вважали агресором, вона хоче бути визволителем. Саме цю думку пропаганда нав’язує жителям захоплених територій. І починає зі школи», – йдеться у статті.

Українська освіта сьогодні — один із головних об’єктів тиску російських окупантів, оскільки у Путіна зрозуміли, що точкою входу до зміни історії є школи, підкреслюється у статті.

Читайте також: Рашисти зруйнували школу у місті Лозова на Харківщині

Back to top button