Здоров'яФізіологія

Нова формула підкаже, яку вагу потрібно підтримувати, щоб залишатися здоровим

Дослідники стверджують: обсяг талії не повинен перевищувати половини росту. Так, середній зріст 30-річних чоловіків – 178 сантиметрів. Отже, обсяг їх талії повинен складати не більше 89 сантиметрів. Якщо він досягне 107 сантиметрів (60% від зросту), чоловік втратить 1,7 року свого життя, передає Шкільне життя з посиланням на The Mirror . Середній зріст 30-річної жінки – близько 162,5 сантиметра. Тривалість життя жінки, об’єм талії якої складе 97,5 сантиметра замість 81, скоротиться на 1,4 року.

Вчені оцінили дані про смертність, здоров’я і спосіб життя випадкової вибірки людей, починаючи з 1985 року. Тривалість життя різко знижувалася серед тих, хто страждав ожирінням. 30-річний чоловік середнього зросту з об’ємом талії 142 сантиметри вмирав на 20,2 роки раніше, а жінка з талією 129,5 сантиметра – на 10,6 роки раніше.

В даний час більшість лікарів використовує Індекс Маси Тіла (ІМТ) – співвідношення ваги і зросту людини. Однак дослідники відзначають, що ІМТ не завжди працює і, зокрема, не може передбачити передчасну смерть людей, що страждають від ожиріння. Також вчені помітили, що характерний для чоловіків андроїдний (яблучний) тип ожиріння, коли жирові відкладення розташовуються на животі і верхньої частини тулуба, більш небезпечний, ніж гіноідний (грушовидний) тип ожиріння, коли жирові відкладення розташовуються на стегнах, сідницях і в нижній частині тулуба (характерний для жінок).

Back to top button