Здоров'яФізіологія

Навіть невелика прибавка у вазі небезпечна для здоров’я

Не секрет, що ожиріння і надмірна вага призводять до серйозних захворювань. Вони підвищують ризик розвитку ішемічної хвороби серця, діабету 2 типу, гіпертонії, раку, інсульту, апное сну, проблем з диханням та інших хвороб. Однак не так багато відомо про те, як невелика надбавка у вазі (2-5 кілограмів) впливає на здоров’я.

Команда дослідників з Американської кардіологічної асоціації виявила: у здорових молодих людей, які набрали близько двох кілограмів, підвищується кров’яний тиск. Учені протягом 8 тижнів спостерігали за людьми у віці від 18 до 48 років. На початку дослідження учасникам виміряли кров’яний тиск. Після, 16 добровольців мали вживати на 400-1200 калорій більше, ніж зазвичай, щоб їх вага збільшилася на 5%. Потім дослідники знову виміряли кров’яний тиск учасників і порівняли його з тиском 10 здорових людей з нормальною вагою. Маса тіла цих людей за 8 тижнів не змінювалася.

У добровольців, які набрали вагу, систолічний артеріальний тиск збільшився в середньому з 114 до 118 міліметрів ртутного стовпа. В учасників, жирові відкладення яких скупчувалися на животі, підвищення кров’яного тиску було найбільш помітним. Однак така надбавка у вазі не впливала на рівні холестерину, інсуліну і цукру в крові. Дослідники вважають: людей потрібно попереджати про небезпеку кількох зайвих кілограмів, адже багато набирають вагу під час курортного сезону або першого року навчання в університеті.