Здоров'яФізіологіяХарчування

Наростити м’язи можливо швидше, якщо приймати вітаміни

Вже відомо давно, що раціон, багатий вітамінами, сприяє росту м’язів. Зокрема, це стосується вітаміну Е. Нарешті, вчені зрозуміли, як саме відбувається процес зміцнення м’язів за рахунок вітаміну, передає Zee News . Отже, в багатьох клітин, м’язових теж, є одна велика проблема – плазматична мембрана. Вона не дає вмісту клітини виходити назовні і контролює, що потрапляє і виходить з клітки. Але мембрана може розриватися.

У свою чергу, вітамін Е сприяє відновленню цілісності мембрани і підтримує нормальний стан м’язової тканини, говорить клітинний біолог Пол Макніл з Медичного коледжу Джорджії. В принципі, зростання м’язів відбувається за рахунок розриву клітин та їх відновлення. Але іноді відновлення не відбувається – ми отримуємо клітинну смерть.

Якщо така ситуація зберігається тривалий час, у людини розвивається деградація м’язової тканини. Вітамін Е дозволяє цього уникнути. Його можна знайти в рослинній олії, горіхах, насінні, листових зелених овочах, збагачених пластівцях для сніданку, фруктових соках і маргарині.

Ефективність вітаміну Е доводять експерименти з пацюками. Їм давали звичайний корм з вітаміном, корм без вітаміну або корм без вітаміну, але з вітамінною добавкою. Виявилося, група гризунів, якої не вистачало вітаміну Е, набагато гірше бігала, ніж інші. Також вчені ввели тваринам фарбу. І вона не могла проникати в клітку, якщо мембрана була ціла. А у гризунів з нестачею вітаміну фарба проникала в м’язові клітини.

Шкільне життя

  
Back to top button