Здоров'яХарчування

Найефективніший метод боротьби з ожирінням

За словами британських дієтологів, відмова від великих порцій дозволить знизити кількість споживаних калорій на майже на третину.

Науковці вивчили дані 61 дослідження, у яких брали участь 6711 добровольців та з’ясували, що людей найчастіше спонукають до переїдання великі порції, а також їжа та напої, подані у великому посуді. За словами вчених, вагоме скорочення доступу до посуду великого розміру дозволить скоротити добове споживання калорій на 12-16% у Великобританії (близько на 279 кілокалорій) і на 22-29% у США (526 кілокалорій). При цьому такий ефект спостерігається у людей різної статі, індексу маси тіла, ступеня голоду і рівня самоконтролю, кажуть дослідники.

“Зазвичай в переїданні і ожирінні звинувачують особисті якості людини, однак наші ознаки вказують на важливу роль середовища. Скорочення обсягу порцій, зниження привабливості їжі та її доступності в магазинах допоможуть багатьом знизити ризик переїдання”, – розповідає співавтор дослідження Гарет Холландс.

Отож, аби подолати проблему ожиріння, британські дієтологи радять ввести ліміт на обсяги страв і напоїв у кафе та ресторанах, а також відмовитися від політики відносної дешевизни великих порцій у торгових мережах.

Шкільне життя

Back to top button