Головне

На лондонському будівництві розкопали «північні Помпеї»

На лондонському будівництві розкопали «північні Помпеї»
На лондонському будівництві розкопали «північні Помпеї»
Археологи виявили в центрі лондонського Сіті фрагменти стародавніх міських вулиць. Знахідка, що відноситься до часу заснування міста римлянами, розташовується на території понад гектар.

Стародавні споруди і предмети побуту були знайдені під час будівництва нової європейської штаб-квартири корпорації Bloomberg. Заболочена місцевість дозволила зберегти предмети з органічних матеріалів – таких як шкіра або дерево. У результаті археологічна знахідка отримала назву «північні Помпеї» на честь давньоримського міста, руїни якого збереглися під шаром попелу після виверження Везувію.

Загальна кількість виявлених артефактів на археологічній ділянці перевищує 10 тисяч предметів. У їх число входять понад 100 табличок для письма, на яких збереглися імена, адреси та тексти листів. За оцінками археологів Музею Лондона, дендрохронологічне датування дерев’яних предметів може показати, що виявлені споруди споруджені раніше офіційної дати заснування Лондона. В даний час прийнято вважати, що римляни заснували місто в 47 році нашої ери.

У ході розкопок також були виявлені укріплені береги древнього русла річки Уолбрук, яка в наші дні протікає під землею. Із знайдених будівель до русла веде дерев’яна каналізаційна система. Крім цього на ділянці були виявлені останки храму божества Мітри, культ якого був поширений в Римській імперії на початку нашої ери.

Всі знайдені артефакти будуть переміщені для зберігання до Музею Лондона, після чого на місці розкопок продовжиться будівництво. Коли штаб-квартира Bloomberg буде відкрита в 2016 році, в ній створять експозицію, на якій буде представлена ​​частина знахідок.

У березні стало відомо про іншу важливу археологічну знахідку, виявлену в центрі Лондона в процесі будівництва. Тоді при прокладці тунелю для нової лінії швидкісного поїзда знайшли поховання часів епідемії «Чорної смерті» в XIV столітті.

Back to top button