ГоловнеПерерва

На Євробаченні перемогла співачка із Данії

На Євробаченні перемогла співачка із Данії
На Євробаченні перемогла співачка із Данії
Данка Емілі де Форест перемогла у фіналі пісенного конкурсу Євробачення, що проходив у шведському Мальме. Вона набрала 281 бал за композицію Only teadrops.

Наступний конкурс Євробачення має відбутися у Копенгагені, що розташований лише через протоку Ерезунд від Мальме.

Представниця України Злата Огневич опинилася на третьому місті із 214 балами.

На другому місті – співак із Азербайджану Фарід Мадедов.

Загалом у першу п’ятірку фіналістів конкурсу, у якому взяли участь представники 39 європейських країн, цього року увійшли виконавці із скандинавських держав та країн СНД.

“Данська Шакіра”

20-річна Емілі де Форест завжди виступає босоніж. Цього разу вона виконувала свою пісню – “міцний поп-шлягер” – в образі андерсоновської русалоньки. У композиції також використовувалися скандинавська флейта та великий барабан.

Як писала раніше данська преса, Емілі де Форест випередила інших, більш відомих виконавців країни під час відбіркового туру саме завдяки своєму “невинному вигляду”.

Утім, частково перемогу де Форест можна вважати і перемогою Швеції – господарки конкурсу у 2013 році, адже батько Емілі є шведом.

Із 9 років де Форест співала у церковному хорі, а з 14 років стала виступати із шотландським виконавцем Нілом Фрейзером. У їхньому репертуарі були, головним чином, фолк- та блюз-версії відомих хітів, а також власні пісні. Емілі де Форест також навчається у Копенгагенському інституті вокальної майстерності.

Данська преса писала, що дід Емілі міг бути позашлюбним сином англійського короля Едуарда VII, проте жодного підтвердження цих чуток так і не з’явилося.

Через зовнішність та тембр голосу Емілію де Форест часто порівнюють із поп-зіркою Шакірою.

Пісенний єврочемпіонат

Конкурс у Швеції став 58-м щорічний конкурс країн, які входять до Європейської асоціації мовлення. Телевізійна аудиторія конкурсу складає близько 600 мільйонів осіб. Відтак, його вважають одним із найбільш популярних неспортивних видовищ у світі.

При цьому за всі роки проведення конкурсу лише шведська АББА, швейцарська співачка Селін Діон та ірландське шоу Майкла Флетлі Riverdans здобули дійсно світову популярність.

Ідею створення європейського пісенного конкурсу висунув генеральний директор швейцарського телебачення Марсель Безансон, і її було схвалено Генеральною асамблеєю Європейської асоціації мовлення у 1955 році.

Всі пісні, що лунають на конкурсі, мають бути новими та виконуватися лише наживо, без фонограми. Кожні країна сама обирає, кого вона надішле на конкурс та яка пісня виконуватиметься. Але тривалість пісні не має перевищувати три хвилини, а виконавцю має бути більше 16 років.

До 1998 року пісні мали лунати лише мовою країни, із якої приїхав співак. Проте нині більшість учасників конкурсу співають англійською.

Раніше переможця конкурсу визначало журі, але нині все визначають телеглядачі. При цьому система голосування влаштована так, що вони не можуть голосувати за представника своєї країни. Утім, це не заважає телеглядачам голосувати за історично близьких сусідів.

П’ять країн-засновниць та спонсорів конкурсу, Британія, Німеччина, Франція, Іспанія та Італія, автоматично потрапляють до фіналу, так само, як і країна-господар змагання.

Решта 20 учасників виборюють путівку до фіналу у півфіналах. Зокрема, українка Злата Оґнєвіч успішно пройшла перший півфінал.

В активі України одна перемога на “Євробаченні”: у 2004 році там перемогла Руслана.

Із країн колишнього СРСР на Євробаченні перемагали Естонія (2001), Латвія (2002), Україна (2004) та Азербайджан (2011).

Економ-варіант

Цьогоріч кілька країн відмовилися від участі у конкурсі через фінансові проблеми, зокрема Боснія і Герцеговина, Польща, Португалія та Словаччина. Туреччина відмовилася від участі після того, як оскаржила автоматичне потрапляння до фіналу “великої п’ятірки” країн.

Швеція після перемоги на минулорічному конкурсі оголосила, що на тлі постійного збільшення бюджету конкурсу спробує зменшити його.

Організаторам конкурс обійшовся у близько 14,5 млн євро, тоді як витрати минулорічного господаря конкурсу, Баку, оцінюють у 780 млн євро.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button