Головне

“Ми в “Законі про освіту” написали, що директор школи буде обиратися за конкурсом”, – Гриневич

У кожній територіальній громаді знайдуться ті батьки, які можуть свідомо брати участь у конкурсній комісії з обрання директора школи.

Про це в інтерв’ю Цензор.НЕТ розповіла міністр освіти України Лілія Гриневич, відповідаючи на питання з приводу того, як і на який термін повинен призначатися (обиратися) директор школи.

“Не завжди хороший вчитель буде хорошим директором школи. Тому що директор школи – це, в першу чергу, менеджер, управлінець. І, звичайно, він повинен бути лідером вчителів. Зокрема, зараз для нас однією з пріоритетних є реформа середньої школи. З 2018-19 року стартує перший клас нової української школи. І лідерами цієї реформи мають стати директори шкіл. Ми переконалися: що б ми тут у МОН не придумали, які б красиві стандарти і рекомендації не представили, коли вони приходять на рівень школи, все залежить від директора і вчителя”, – розповіла міністр.

За її словами, в “Законі про освіту” написано, що директора обиратимуть за конкурсом.

“І вже це положення викликало бурхливу реакцію. Але я вважаю, що це дуже справедлива норма, бо ми маємо позитивний досвід у місті Києві. Саме тут вперше почали обирати директорів за конкурсом. Це складний процес! І в конкурсній комісії обов`язково є представники батьківських організацій, громадських організацій. Тобто кандидат на директора отримає дуже багато нестандартних запитань. І це не може бути тільки домовленість з органами місцевого самоврядування, тому що є незалежні члени комісій. І я бачу, що ця модель може успішно працювати в Україні”, – впевнена Гриневич.

Свою впевненість вона пояснила тим, що громадянське суспільство в Україні зараз досить активне.

“Я думаю, що в кожній територіальній громаді знайдуться ті батьки, які можуть свідомо брати участь у такій конкурсній комісії. І тоді директор має не просто бути призначеним – він має показати план розвитку школи, свою візію: що він буде робити, як працюватиме з різними категоріями дітей”, – сказала міністр.

Повний текст інтерв’ю з міністром освіти Лілією Гриневич читайте ТУТ.

Джерело

Back to top button