Учительська

Гриневич: Ми почали проект під назвою “Діти і папери”, щоб розвантажити вчителів від паперової роботи

У Міністерстві освіти працюють над тим, щоб зменшити рівень бюрократизації в школах і розвантажити вчителів від паперової роботи.

Про це в інтерв’ю Цензор.НЕТ розповіла Міністр освіти України Лілія Гриневич.

“У нас дійсно немає до кінця порозуміння з усіма рівнями освіти. Річ у тому, що, поки у нас доходить до школи якесь рішення, воно обростає новими трактуваннями і паперами на кожному рівні – від обласних управлінь до методичних центрів. І зараз ми розпочали проект під назвою “Діти і папери”. Він має працювати проти бюрократизації освіти і розвантажити вчителів від паперової роботи”, – розповіла міністр.

Відповідаючи на питання про те, як відбувається це “обростання трактуваннями і паперами”, Гриневич пояснила: “Наприклад, щось міністерство спускає, потім – обласна державна адміністрація. Потім – місто, потім – район. Свого трактування додають і методичні центри. У підсумку, цей директор сидить у купі паперів; та й учитель не може займатися безпосередніми обов’язками – навчально-виховним процесом”.

Міністр розповіла, що в рамках проекту було складено опитувальники для вчителів різних рівнів. Було поставлено питання – що з паперів найбільше заважає їм працювати.

“І от зараз ми вже готуємо рішення, (які представимо до нового навчального року) щодо нової системи документообігу, зокрема, у школах. Для того, щоб спростити вчителю життя”, – повідомила вона.

Також керівник Міносвіти пояснила, за рахунок чого це буде зроблено: “Наприклад, у деяких київських школах уже запроваджено електронний журнал. Батькам робиться розсилка оцінок і присутності дітей. Дуже зручно. Але при цьому вчителі повинні вести подвійну бухгалтерію. Тому що ще є паперовий класний журнал, який є обов’язковим. І вносити оцінки треба туди і туди”.

За словами Гриневич, у міністерстві зараз працюють над тим, щоб залишити тільки електронний журнал. “ми над цим працюємо, тому що нам при цьому треба забезпечити, щоб у кожній школі був електронний підпис, щоб дані були засвідчені. Треба буде зробити певні стандартизовані кроки для всієї України. Ми зараз розробляємо ці інструкції і представимо їх на початку нового навчального року. Але це лише одне нововведення з масиву інших”, – зазначила міністр.

Повний текст інтерв’ю з міністром освіти Лілією Гриневич читайте ТУТ.

Джерело

Один коментар

  1. Пані Міністр! Ви, робите ВЕЛИКУ помилку щодо обрання директора, особливо сільської школи…достатньо бачити уже результати конкурсів до органів державної влади на рівні райадміністрацій….коли справді менеджери і управлінці, які знають справу, просто розбігаються, а на зміну прихотять т.з. ботани, які не просто життєво некомпетентні, а ВЗАГАЛІ поняття не мають…я вже не кажу про дурню із деклараціями для депутатів сільрад….МАРАЗМ!!!!! В селі тепер, важко в сільраду знайти фахівця на посаду, не те що в депутата….а з ким працювати? Так і буде з директорами – бариги базарні порішать свої справи, а Ви далі трубіт-РЕФОРМИ!!!!!!

Back to top button