ГоловнеУчительська

Ми негативно ставимося до вимагання коштів у батьків, тим паче великих сум,-Гриневич

Міністерство освіти і науки України пропонує в новому законі про освіту зобов’язати шкільні благодійні фонди, куди батьки учнів здають гроші на ремонт, звітувати за витрачені кошти.

“У законі про освіту, який сьогодні поставлено на голосування в парламенті, для нас він неймовірно важливий, тому що без цього закону ми не можемо здійснювати реформування освіти. Так ось, в цьому законі є стаття, яка буде зобов’язувати всі навчальні заклади в обов’язковому порядку публікувати всі кошти, що надходять на утримання цієї установи, і як вони витрачаються. Тоді стане ясно, і батьки зможуть запитати тих, хто заохочує їх здавати гроші, – якщо, наприклад, орган місцевого самоврядування виділив для цієї школи кошти на ремонт, тоді не зрозуміло, чому збираються ці кошти на ремонт у батьків”, – заявила Гриневич.

Також Гриневич пояснила, що сьогодні з батьків збирають гроші на ремонт так звані благодійні фонди, які міністерство не має права заборонити.

“Дуже важливо, щоб ці фонди, які збирають ці кошти, чітко звітували перед батьками, на що ці гроші йдуть. Думаю, це одна з новел закону про освіту, яка повинна показати, скільки тіньових коштів у нашій системі освіти і яким чином вони витрачаються. Внаслідок фінансової децентралізації органи місцевого самоврядування мають зовсім інші можливості – в них збільшилася доходна частина бюджету в кілька разів. Вони зараз мають набагато більше можливостей забезпечити школи всім необхідним”, – заявила Гриневич.

За словами міністра освіти, не всі батьки зможуть дозволити собі здавати гроші в шкільні фонди, що позначається на ставленні до дітей.

“Ми негативно ставимося до вимагання коштів у батьків, тим паче великих сум. З цим можна боротися тільки таким чином, що ми повинні вивести на світло все внески батьків до бюджету кожного навчального закладу і вимагати, щоб нам розповіли, як ці кошти використовуються”, – заявила Гриневич.

Як повідомлялося, на виконання закону “Про освіту”, який у Верховній Раді України планують ухвалити на цьому сесійному тижні, знадобиться близько 87 млрд грн, ці кошти повинні бути освоєні до 2030 р.

Коментарів: 2

  1. Пані Гриневич зовсім не володіє інформацією у своєму міністерстві. Школи щотижня звітують перед міською владою та відповідними управліннями освіти про витраченні кошти на ремонт шкіл. Тепер вони повинні звітувати перед міністром, де й дурню зрозуміло, що вона не в змозі володіти інформацією по всій країні. Може краще навести порядок у підконтрольних структурах, а не позроритись на всю країну!

    1. У школі повинен висіти звіт на стенді, скільки залучено, з яких джерел і на що витрачено. І не потрібно цю інформацію передавати ні куди, вона має бути просто публічною. У благодійного фонду при школі має бути своя сторінка, а також на стенді школи має бути інформація, якого числа в якій сумі надійшли надходження (без вказання імен, або з кодуванням імен) і зрозуміла інформація про використанні кошти. Цього ні в школах ні в шкільних фондах не має.

Back to top button