Перерва

Ми маємо віддати все найкраще, все, що у нас є, для того, щоб діти зростали в нових якісних умовах, -Гройсман

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман про освіту:

Для мене це є пріоритет. Все те, що стосується дітей, – не може бути жодних дискусій. Ми маємо віддати все найкраще, все, що у нас є, для того, щоб діти зростали в нових якісних умовах.

Все те, що стосується освіти, я думаю, що ви знаєте, ми почали впроваджувати “Нову українську школу”, почали забезпечувати матеріально-технічною базою наші навчальні заклади, почали працювати над впровадженням нових стандартів, над підвищенням кваліфікації і перенавчанням вчителів, і автомобілями – тобто все те, що стосується українських дітей. Тільки інвестиції в якість освіти і “Нової української школи” за два роки сягають майже 7 млрд грн. І коли я приїжджаю з колегами, з В’ячеславом Анатолійовичем, Лілією Михайлівною в українську школу, і ми бачимо, де створений цей новий стандарт, вільного вчителя, вільних дітей, ми бачимо, наскільки вони з задоволенням займаються, наскільки у них є інтерес до навчання.

Що може бути краще, коли діти вмотивовані, коли вони хочуть навчатися? Це означає, що ми інвестуємо гроші саме туди, куди потрібно – в українських дітей. І було прийнято ряд нормативних документів, які дали нам можливість впроваджувати нові стандарти.

Але я хочу сказати, можливо, і під час цієї теми. Треба змінювати в країні систему прийняття рішень. Ми не можемо довго займатися законотворчим процесом. Не можемо ми два роки витрачати на те, щоб приймати якийсь закон, потім ще п’ять років його впроваджувати.

Я про це говорив на прикладі професійно-технічної освіти. Сьогодні бізнесу вже потрібні професійні кадри. Це означає, що ми маємо не просто змінювати систему підготовки цих кадрів. Ми маємо дуже швидко бігти для того, щоб ця система готувала якісні кадри. Але нам для цього потрібен закон, підзаконні акти, багато місяців ще якихось робіт, а потім тільки почати впроваджувати. І на це ми можемо витрачати роки.

 

Back to top button