Нова українська школа (НУШ)

Заробітна плата вчителів підвищилася на 80% – Володимир Гройсман

За два роки з державного бюджету виділено на освіту 7 мільярдів гривень, повідомив сьогодні прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час конференції “Нова українська школа: успіхи та виклики першого року впровадження”. На ній педагоги з різних навчальних закладів України обговорили підсумки освітньої реформи.

У своєму виступі прем’єр повідомив, що за кілька років в Україні було відремонтовано п’ять тисяч  шкіл, впроваджуються європейські стандарти в навчанні, ростуть зарплати вчителям. Володимир Гройсман зазначив – гідна заробітна плата освітян – це вкладення коштів в якісні знання школярів, а значить – в розвиток України.

“Я згадую, що моя мати приблизно на початку 90-х вже не могла працювати вчителем, не могла забезпечувати нашу сім’ю, – згадує Володимир Гройсман. – Вона залишила свою роботу і пішла в іншу сферу, для того щоб більше заробляти грошей. Я розумію , сьогодні рівень оплати праці педагогів ще не достатній. Але підвищувати зарплату почали. Підвищили її на 80%”.

Нова українська школа стала фундаментальною зміною, яка формує наше майбутнє і наше сьогодення, адже сприяє утвердженню України як країни щасливих дітей, додав прем’єр-міністр.

“Для всіх нас тема українських дітей, нашого майбутнього – особлива для нас. Для мене вона так само особиста: я народився в сім’ї педагогів. Я з двох років ходив до школи: мама викладала, а я – спостерігав. І весь час я був поруч з педагогами, – сказав Володимир Гройсман. – Для мене було і є важливим системно змінити ситуацію в освіті, адже у дітей ніколи не буде другого шансу отримати якісну середню освіту. Тому важливо забезпечити доступність освіти, матеріальне забезпечення шкіл і належне забезпечення вчителів”.

Міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що в результаті освітньої реформи постійно підвищується професійний рівень педагогів.

“Ми вчили вчителів іноземним мовам спільно з Британською радою. Ми почали співпрацю з великою кількістю міжнародних організацій, у нас почалися нові проекти, зокрема українсько-фінський проект”, – повідомила міністр.

У свою чергу глава уряду нагадав, що, коли Кабмін починав децентралізацію і зміцнення місцевого самоврядування, було визначено, що пріоритетом вкладення коштів є система освіти.

Нагадаємо, що рівень суспільної довіри до зовнішнього незалежного оцінювання становить 63%.

Джерело: segodnya.ua

Back to top button