Перерва

МОН повинно тримати на контролі використання коштів освітньої субвенції, – Порошенко

Не всі регіони однаково ефективно використовують кошти освітньої субвенції з державного бюджету, Міністерство освіти і науки повинно тримати це питання на контролі.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи на Всеукраїнській серпневій конференції, присвяченій старту Нової української школи.

“Напередодні 1 вересня з’явилася інформація, що з різних причин кошти освітньої субвенції використовуються органами місцевого самоврядування далеко не в повному обсязі. Як це назвати? Якщо ви зараз затримаєтеся на рік, цей рік пропаде для нових українських першокласників. Для цього немає виправдання. І я, і уряд доручаємо, щоб Міністерство освіти тримало це на контролі і доповідало і мені, і Прем’єр-міністрові”, – зазначив Порошенко.

Водночас він нагадав, що держава виділила більше мільярда гривень для регіонів на реформу освіти.

Президент підкреслив, що Україні потрібна освіта, з якою вона на рівних увійде до європейського освітнього простору.

“Нам з вами потрібна освіта, з якою ми з вами увійдемо на рівних до європейського освітнього простору. Чому на рівних і чому до європейського? Тому що останні 4 роки яскраво продемонстрували: у нас немає іншої альтернативи, ніж рух у ЄС. Це є тверда політична воля української влади, політична воля українського народу і української нації”, – заявив Порошенко.

Він додав, що без зусиль освітян “цей рух буде значно уповільнено”.

“Тому що 4 роки тому, коли український народ здійснив Революцію Гідності заради утвердження свого саме європейського майбутнього, я переконаний, що ключ до цього майбутнього – це не лише безвіз, це не лише реформування економіки, правової, політичної системи, це оновлена і якісна освіта, яка є ключовим компонентом цього нашого руху”, – додав глава держави.

Порошенко також подякував усім, хто готував старт “Нової української школи” та доклав зусиль до розробки і ухвалення нового закону “Про освіту”.

Як зауважив глава держави, цей документ був “нещадно критикований”. “Але ми переконали суспільство, парламент, що це є абсолютно необхідний крок, і я пишаюся тим, що цей закон мною був підписаний минулої осені”, – наголосив Порошенко.

Back to top button