Здоров'яФізіологія

Міський шум небезпечний для життя, показало дослідження

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), рівень шуму поблизу місця проживання людини не повинен перевищувати 55 децибел. Більш високий рівень шуму може стати причиною проблем зі здоров’ям. Фахівці з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини зіставили інформацію про рівні шуму і дані про смерті і госпіталізацію по всьому Лондону.

Дослідження тривало 7 років. Вчені з’ясували, що у жителів районів, через які проходила галаслива лондонська автомагістраль М25, був підвищений ризик передчасної смерті та інсульту. У небезпеці опинилися 1,6 мільйона з 8,6 мільйона жителів Лондона.

У районах, де рівень шуму в денний час перевищував 60 децибелів, рівень смертності був на 4% вище, ніж в тихих районах. Жителі галасливих районів також на 5% частіше страждали від інсульту. У літніх людей через шум ризик інсульту зростав на 9%. Нічний шум доріг, що перевищував норму, також збільшував вірогідність інсульту на 5%, але тільки серед літніх людей.

Фахівці врахували такі чинники, як куріння, соціально-економічний статус і етнічна приналежність. Попередні дослідження показали: шум підвищує кров’яний тиск і рівень стресу. Ймовірно, саме це призводить до проблем з серцем і судинами.

Шкільне життя

Back to top button