ГоловнеОсвіта і IT

Мінцифри перевірятиме підключення шкіл до інтернету

Мінцифри перевірятиме підключення шкіл до інтернету, що здійснюються за державний кошт та вартують понад 100 тис. грн. Досі контроль здійснювався лише для витрат понад 500 тис. грн.

Таким чином Мінцифри унеможливить корупцію при підключенні шкіл до інтернету.

Мінімізуємо зловживання при таких закупівлях. Адже знаємо про випадки:

  • несправедливих тендерів серед провайдерів

  • завищення ціни підключення

  • подвійного, а інколи й потрійного підключення однієї школи за державний кошт

Відповідну Постанову “Про внесення зміни до пункту 13 Положення про формування та виконання Національної програми інформатизації” за ініціативою Міністерства цифрової трансформації сьогодні ухвалив Уряд.

Нагадаємо, що раніше Мінцифри сформувало перелік шкіл, які потрібно підключити до інтернету першочергово, враховуючи карантинні умови. Це близько 2000 шкіл, які розташовані в населених пунктах, де немає жодного оптичного провайдера.

Вважаємо, що тільки оптичні технології можуть забезпечити необхідну якість та швидкість послуг широкосмугового швидкісного інтернету.

У вересні Мінцифри та МОН у спільному листі до голів ОДА рекомендували використовувати для підключення шкіл до інтернету залишки освітньої субвенції.

У подальших планах Мінцифри — наступного року також взяти під контроль й державні закупівлі на підключення інших соціальних об’єктів до інтернету: лікарень, бібліотек тощо.

Зазначимо, що в МОН заявили про готовність України до дистанційного навчання.