ГоловнеПерерва

Міністром освіти призначили Оксена Лісового

Верховна Рада призначила новим міністром освіти та науки України директора Малої академії наук та військовослужбовця Оксена Лісового, повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

Цитата

“Призначено міністра освіти і науки України Оксена Лісового. За – 313”, – написав Железняк.

Хто такий Оксен Лісовий

Оксен Лісовий народився 21 липня 1972 року на Київщині у родині відомих дисидентів Василя і Віри Лісових. За два тижні до його народження радянська влада заарештувала батька, який виступив з відкритим листом на захист шістдесятників, а мати за це була звільнена з роботи в Інституті педагогіки. Василь Лісовий провів у таборах та засланні 11 років і був звільнений у липні 1983-го.

«Участь у війні проти імперії, не по своїй волі, я почав брати за тиждень до свого народження. Саме тоді КДБ заарештувало мого батька… За свою інтелектуальну діяльність він отримав загалом 11 років тюрем і заслань у Сибір. Відповідно я ріс в атмосфері війни у формі інтелектуального спротиву імперському суїцидальному абсурду», — розповідав Оксен в інтерв’ю Вікнам.

З початку війни Оксен Лісовий бере участь у бойових діях як доброволець 95-ї бригади Десантно-штурмових військ, одночасно виконуючи службові обов’язки директора МАН України.