Перерва

Міністерка освіти розповіла, чому у приміщеннях сільських шкіл немає туалетів

Міністерка освіти України Ганна Новосад пояснила, хто винен у тому, що у сільських школах погані вбиральні. Про це вона розповіла в ефірі “Сніданку з 1+1”.

Журналісти запитали, до кого звертатися, якщо у школі в селі досі вбиральні на вулицях.

“Таких умов у наших дітей не має бути. Цього року уряд спустив на місця 267 млн гривень для облаштування теплих вбиралень в школі, в нормальних умовах, які відповідають санітарних вимогам. На кінець року ми будемо мати фінальну цифру – скільки регіонів змогли впоратися з цією ганебною ситуацією і все таки облаштувати ці вбиральні”, – розповіла Новосад.

За її словами, вже зараз зрозуміло, що процес облаштування шкільних вбиралень йде дуже повільно.

“Щоб перевірити, чи кошти витратили, треба звертатися до засновника своєї школи. Якщо у вас ОТГ, то звертайтеся до відповідальних людей, які займаються освітою у вашій громаді. Якщо ОТГ немає, то до районного відділу, до департаменту освіти або до міністерства”, – уточнила міністерка.

“Ми порахували, що 267 млн гривень має вистачити на облаштування 800+ вбиралень, які наразі є або на вулиці, або в дуже поганому стані. Тому в кінці року ми зробимо такий чекліст тих областей, які впорались і тих які ні”, – пообіцяла Новосад.

Нагадаємо, що Міністерка освіти і науки переконана, що потрібно сфокусуватись на підвищенні кваліфікації вчителів, а також на престижності професії педагога.

Back to top button