Перерва

Ганна Новосад: система освіти не може бути кращою, ніж якість її вчителів

Міністерка освіти і науки переконана, що потрібно сфокусуватись на підвищенні кваліфікації вчителів, а також на престижності професії педагога.

Про це вона сказала в програмі “Свобода слова Савіка Шустера”, повідомляє “Нова українська школа”.

Я абсолютно переконана, що система освіти не може бути кращою, ніж якість її вчителів. Тому підвищення фаховості і престижності професії вчителя є одним з надважливих елементів шкільної освіти, – сказала Новосад.

Вона також зазначила, що в Україні 440 тисяч вчителів, тому підвищити зарплатню всім одразу надзвичайно складно.

“Але ми поступово рухаємося до цілі, яка закладена в законі “Про освіту”, – до 2023 року вийти на оклад для найнижчої категорії у 4 прожиткові мінімуми”, – додала очільниця МОН.

Новосад також підкреслила, що молоді вчителі отримують лише трохи більше 4 тисяч гривень. Все тому, що зарплатня вчителя складається з малого окладу і 30 надбавок, які молодий педагог не може отримати через відсутність стажу.

Тому в уряді вирішили підтримати молодих вчителів виплатою у розмірі 10 прожиткових мінімумів (близько 21 тисячі гривень).

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалили бюджет на 2020 рік, в якому передбачена щорічна виплата молодим вчителям та підвищення зарплатні вчителям загалом через перегляд розподілу освітньої субвенції – відповідно до реальної кількості учнів.

Back to top button