Освіта і IT

Як екс-співробітник Гугл створив школу майбутнього

Електронна книга скарг України” – сайт кожного українця. Це віртуальний місток між людьми, у яких є проблеми, і журналістами, які шукають таких людей!

Близько трьох років тому , випускник Йеля зі ступенем з фізики і математики, що не має ніякого викладацького досвіду, кинув роботу в Google і вирішив відкрити свою приватну школу. Зараз це вже ціла мережа освітніх установ з інноваційними методами навчання під назвою www.altschool.com.

Робота в Google, а також досвід першого стартапа – сервісу Aardvark, що дозволяє поставити запитання експертам в різних галузях, – дали Максу розуміння, як працювати з великою кількістю інформації і соціальними мережами, пише New Yorker. Зараз викладання в школах Макса в більшості будується на особливих технологіях обробки і аналізу результатів учнів його школи. Вчителі на своїх гаджетах використовують софт, що дозволяє зберігати всілякі дані (від журналу з оцінками до відеозапису відповідей учнів) і працювати з ними. Але відрізняється школа AltSchool від інших не тільки хорошою оснащеністю, а й методом освіти. Основний акцент робиться не на зубріння) запам’ятовування «необхідного» набору інформації), а на розвиток тих навичок, які стануть в нагоді дітям в житті і майбутній роботі. AltSchool дійсно революційна для американської (і не тільки) освіти, зазначає видання.

altschool - Шкільне життя

За останні три роки відкрилося п’ять шкіл AltSchool, а в планах у творців розширити цю мережу до національного масштабу. До 2017 року планується відкрити ще п’ять закладів: в Сан-Франциско, Чикаго і на Манхеттені в Нью-Йорку. Навчання в AltSchool чітко відокремлено від адміністративних процесів. У цих школах немає секретаріату, управління здійснюється самими вчителями, один з яких виконує роль директора. Адміністративні функції виконує штаб-квартира AltSchool в Сан-Франциско.

Комунікація вчителів школи з батьками учнів проста і ефективна: матеріали про успіхи дитини вчитель завантажує на своєму смартфоні або планшеті в додаток AltSchool App, куди може віддалено зайти і батьки. Кожне слово і кожен крок учнів фіксується: в навчальних приміщеннях висять мікрофони і в стіни вмонтовані камери, все постійно записується і зберігається в додатку Alt Video. Метою цього є не тотальний контроль дисципліни дітей, а детальний аналіз яскравих випадків в житті класу. Якщо в якийсь момент учні перестали слухатися вчителя і почали поводитися гамірно, він зможе потім переглянути відеозапис і зробити висновки, чому це могло статися. Як сказав засновник школи New Yorker: «Ми рухаємося до того, щоб учитель відійшов від ролі вихователя і став більше детективом, озброєним інформацією». Система навчання в AltSchool враховує індивідуальні особливості кожної дитини, але при цьому програма школи повністю відповідає вимогам Common Core – освітнього стандарту США.

Дітям починаючи з ясельного віку для навчання видаються планшети, а старшим учням надаються ноутбуки. Завдання на уроках і домашні завдання передбачають практично постійне використання цих гаджетів і вихід в інтернет. Уроки якомога тісніше пов’язані з новими технологіями. Так, наприклад, дітям можуть дати завдання змоделювати в форматі 3D який-небудь цікавий для них предмет. Навіть класичні освітні прийоми в AltSchool можуть бути подані під новим кутом. Взяти, приміром, вивчення «Іліади»: крім читання, дітям потрібно проаналізувати певний мотив в творі, наприклад «Лють». Вони складають таблицю, де зазначають всі випадки відображення цієї теми в поемі Гомера. Далі вони повинні візуалізувати отримані результати за допомогою різних технологій і вже потім написати розгорнуте есе на основі свого дослідження. Таким чином, дитина не тільки вивчає і аналізує текст, а й, виконуючи завдання, освоює нові навички та розширює світогляд.

Заняття в AltSchool також включають рольові ігри, такі собі симулятори реального життя, в рамках яких діти грають в певні професії, вникаючи в їхню суть і виконуючи конкретні завдання. Наприклад, знайти в інтернеті суму зарплати в їхній «професії» і вирахувати розмір податків, які вони повинні були б платити в реальному житті.

Школи AltSchool розраховані на навчання дітей починаючи з ясельного віку і закінчуючи восьмим класом школи. Кожна з таких шкіл – зовсім невеличка. Наприклад, в AltSchool в Брукліні (Нью-Йорк) навчаються лише 35 дітей – до третього класу включно. Навчання в AltSchool коштує $30 тисяч в рік. За рахунок цих грошей утримуються самі школи та їхні вчителі, інші витрати покривають дотації. Наприклад, в минулому році, як пише New Yorker, Громадський фонд Кремнієвої долини виділив $15 млн на розвиток AltSchool.

Вчителі AltSchool регулярно зустрічаються з командою розробників освітнього ПО, просять їх щось виправити або поліпшити. Як пише New Yorker, зараз одна з цілей AltSchool – підвищити швидкість роботи вчителя з додатками, тобто зменшити кількість кліків, які вчитель повинен зробити, щоб завантажити або запросити будь-яку інформацію про учнів, в тому числі і проставити їм оцінки. Використовувати подібні додатки стали порівняно недавно – приблизно рік тому, тому вони вимагають доопрацювання і будуть постійно модернізуватися.

Деякі можуть засумніватися в користі такого тотального використання гаджетів в процесі навчання в AltSchool. Когось бентежить детальний збір інформації про їхніх дітей під час навчального процесу (особливо запис відео), а хтось вважає, що, маючи під рукою гаджети і вихід в інтернет, діти перестануть щось запам’ятовувати. На це у засновника школи є що заперечити:

«Зараз діти повинні менше витрачати часу на розрахунок вручну, ніж п’ятдесят років тому, тому що зараз у всіх під рукою є калькулятор. Це не означає, що не потрібно вчитися математиці: не можна, щоб людина тягнулася за смартфоном кожен раз, коли потрібно перевірити суму здачі. Але все одно потрібно зміщувати акцент на те, що більш важливо».

Back to top button