Здоров'яХарчування

Медики встановили безпечний ліміт споживання кави

Лікарі виступили з попередженням: не можна в день випивати більше чотирьох чашок розчинної кави. Це небезпечно навіть для абсолютно здорових людей, передає The Daily Mail . Але особливо велике споживання кави небезпечно для вагітних та молоді (у них ліміт – 2 чашки в день).

В цілому ставиться максимальний безпечний рівень споживання кофеїну в день на позначці 400 міліграмів (в одній чашці, якраз, близько 100 міліграмів). У звичайній філіжанці еспресо міститься 80 міліграмів. Проте в деяких кав’ярнях продається кава, в якій підвищений вміст кофеїну, і достатньо однієї чашки, щоб перевищити ліміт. Як показав аналіз, різниця вмісту кофеїну в продукції кав’ярень колосальна (іноді показники відрізняються в шість разів).

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів наголошує: якщо випити більше, то людина зіткнеться з тривожністю, порушенням сну, серцевого ритму і навіть серцевою недостатністю. А у вагітних можливо поява дитини зі зниженою масою тіла, вродженими дефектами або взагалі викидень.

До речі, кофеїн можна знайти не тільки в каві. І це потрібно враховувати. Так, в чашці чаю міститься 50 міліграмів, у банці Red Bull – 80 міліграмів, в маленькій плитці темного шоколаду – до 50 міліграмів, а в шоколадному молоці – приблизно 25 міліграмів. Також кофеїн додають у знеболюючі для посилення ефекту.

Шкільне життя

  
Back to top button