день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Медики встановили безпечний ліміт споживання кави

Лікарі виступили з попередженням: не можна в день випивати більше чотирьох чашок розчинної кави. Це небезпечно навіть для абсолютно здорових людей, передає The Daily Mail . Але особливо велике споживання кави небезпечно для вагітних та молоді (у них ліміт – 2 чашки в день).

В цілому ставиться максимальний безпечний рівень споживання кофеїну в день на позначці 400 міліграмів (в одній чашці, якраз, близько 100 міліграмів). У звичайній філіжанці еспресо міститься 80 міліграмів. Проте в деяких кав’ярнях продається кава, в якій підвищений вміст кофеїну, і достатньо однієї чашки, щоб перевищити ліміт. Як показав аналіз, різниця вмісту кофеїну в продукції кав’ярень колосальна (іноді показники відрізняються в шість разів).

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів наголошує: якщо випити більше, то людина зіткнеться з тривожністю, порушенням сну, серцевого ритму і навіть серцевою недостатністю. А у вагітних можливо поява дитини зі зниженою масою тіла, вродженими дефектами або взагалі викидень.

До речі, кофеїн можна знайти не тільки в каві. І це потрібно враховувати. Так, в чашці чаю міститься 50 міліграмів, у банці Red Bull – 80 міліграмів, в маленькій плитці темного шоколаду – до 50 міліграмів, а в шоколадному молоці – приблизно 25 міліграмів. Також кофеїн додають у знеболюючі для посилення ефекту.

Шкільне життя