Здоров'яФізіологія

Малорухливий спосіб життя небезпечніший, ніж ожиріння

Недолік фізичної активності пов’язаний з безліччю проблем зі здоров’ям, включаючи рак і серцево-судинні захворювання. Виявляється, за відсутності фізичних вправ ризик передчасної смерті в два рази вище, ніж при ожирінні. Незначно підвищивши рівень фізичної активності, людина може суттєво зміцнити своє здоров’я, передає Science World Report .

Фахівці з Кембриджського університету вивчали зв’язок між рівнем фізичної активності та передчасною смертю. Дослідники проаналізували дані 334 161 чоловіки і жінок з Європи. Протягом 12 років вчені вимірювали зріст, вагу і окружність талії учасників, а також оцінювали рівні їх фізичної активності.

Дослідники виявили значущі відмінності в ризику передчасної смерті при порівнянні неактивних і помірно неактивних груп. Аналіз показав: щоденні фізичні навантаження, еквівалентні 20 хвилинам швидкої ходьби, переводили людини з неактивної групи в помірно активну і знижували ризик передчасної смерті на 16-30%. Так, прості фізичні вправи можуть збільшити тривалість життя.

Шкільне життя

Back to top button