Вища освіта

Лілія Гриневич: необхідно верифікувати всі дані вступників, щоб забезпечити право кожного з них на здобуття вищої освіти

Приймальні комісії мають забезпечити повну верифікацію всіх даних вступників, які вже подали заяви на вступ, – для цього в ЄДЕБО їм будуть надані відповідні можливості. Про це йшлося під час робочої наради Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з представниками приймальних комісій ВНЗ.

Зокрема, приймальні комісії вишів мають своєчасно перевірити правильність розрахунків конкурсного бала (включаючи бали за успішне закінчення підготовчих курсів та за Всеукраїнські олімпіади ВНЗ для професійної орієнтації вступників вищого навчального закладу), середнього бала атестата, а також застосування сільського коефіцієнту.

Приймальним комісіям також надано технічну можливість внесення до заяв, поданих в електронній формі вступниками з пільгових категорій, зокрема «діти-сироти», підстав для зарахування за квотою-1 та за квотою-2.

Міністр наголосила, що виші, які затягнули видачу дипломів, мають негайно завершити цей процес та внести підтвердження виданих дипломів до ЄДЕБО.

Щоб забезпечити вступникам до магістратури право на здобуття наступного рівня вищої освіти, МОН дозволило університетам приймати документи вступників до магістратури з числа бакалаврів (спеціалістів) та допускати їх до конкурсного відбору та вступних випробувань на основі диплома бакалавра – навіть у разі відсутності підтвердження диплому в ЄДЕБО та/або без обов`язкового подання додатку до нього.

Відповідні роз`яснення були розіслані вчора, 24 липня 2017 року, керівникам всіх вищих навчальних закладів та ДП «Інфоресурс».

Нагадуємо, що прийом заяв та документів на вступ до вишів триває до 18 год. 26 липня 2017 року.

Back to top button