ГоловнеПерерва

Лікар-епідеміолог розкритикував рекомендації по вакцинації вчителів, так як в класах знаходяться по 30 нещеплених дітей і 1 щеплений учитель

Україна не зможе уникнути ще одного локдауна і цілком ймовірно, що жорсткі заходи карантину будуть введені в кінці вересня.

Таку точку зору в коментарі “Обозревателю” висловив лікар-епідеміолог Олексій Галімський.

“Будь-кому, хто має освіту епідеміолога, було зрозуміло з самого початку, що не можна під час епідемії в серпні організовувати хресні ходи, влаштовувати масові святкування на День Незалежності. І головне – не можна було починати офлайн навчальний рік: починати очні заняття в школах і вузах, а дошкільнят відправляти в дитячі садки”, – сказав він.

Також він розкритикував рекомендації по вакцинації вчителів, так як в класах знаходяться по 30 нещеплених дітей і 1 щеплений учитель.

“Ніякі 80% щеплених вчителів ніяк проблему не вирішують, бо розносити заразу будуть діти, школярі. І розносити вони її будуть повсюдно. Діти проїдуть в громадському транспорті, пограються на дитячому майданчику, прийдуть додому. Соціального дистанціювання у дітей немає ніде – воно серед дітей неможливо в теорії, тому що це діти”, – додав він.

Також експерт розповів, як не допустити локдауну. Для цього він розробив свій план протиепідемічних заходів:

  • Навчання офлайн має бути тільки для школярів випускних класів. Всі інші повинні вчаться віддалено.
  • Дитячі садки повинні бути закриті.
  • Батькам дітей до 10 років потрібно виплачувати компенсацію по догляду за дітьми, які не відвідують дитячі установи.
  • Зробити робочі зміни у населення за змінним графіком, щоб розмити години-пік.
  • Роботу громадського транспорту активізувати і продовжити. Максимальна кількість пасажирів має відповідати технічній характеристиці транспортного засобу (кількість сидячих і стоячих місць). Організація додаткової вентиляції.
  • Для великих магазинів ввести обмеження за кількістю людей до 1 на 20 квадратних метрів. Те ж стосується салонів краси, майстерень, аптек.
  • Невеликі торгові точки можуть обслуговувати клієнтів через віконце.
  • Аптеки повинні працювати з покупцями через віконце і при можливості бути переведені на подовжений режим роботи.
  • Рекомендується пріоритетне обслуговування пенсіонерів та інших осіб з груп ризику в ранкові години.

На думку лікаря, закривати ринки, ТРЦ і супермаркети, дрібні торгові точки немає ніякого сенсу.

“Потрібно ставити питання про те, щоб всі, хто допущені до обслуговування людей, були вакциновані. Але законного механізму для цього у нас поки немає. Якщо реалізувати ту схему, яку я пропоную, проблема черг в супермаркетах вирішиться сама собою”, – додав він.

Також Галімський впевнений, що не дасть результату і про зупинка громадського транспорту або введення пропускного режиму.

Читайте також: МОЗ: критерії переходу на дистанційне навчання

 

Back to top button