день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Лак для нігтів підриває здоров’я, попереджають фахівці

Як передає The Daily Mail, небезпечний будь-який лак – від звичайного до гель-лаку. У ньому містяться токсичні сполуки. І вони здатні спровокувати цілий спектр проблем, від раку до безпліддя.

Зокрема, ризик раку підвищує формальдегід. Він відповідає за затвердіння покриття і давно відомий як потужний канцероген. Крім цього з’єднання, дуже небезпечний толуол (розчинник, що забезпечує нормальне нанесення і запобігає розшарування лаку). Толуол впливає на центральну нервову систему і потенційно небезпечний для репродуктивного здоров’я. А ще він викликає залежність. Також зверніть увагу на дибутилфталат (дає лаку гнучкість). Теж небезпечний для репродуктивної функції.

За словами медиків, працівники салонів краси знаходяться в реальній небезпеці. Ризик ускладнень зростає, якщо в приміщенні погана вентиляція. Виходить, що майстри манікюру і педикюру спочатку безпосередньо контактують з шкідливими сполуками, а потім, коли лак починає сохнути, вдихають пари цих сполук. Тому алергічні реакції, проблеми зі шкірою та очима не так вже й рідкісні серед майстрів.

Також фахівці фіксували проблеми з мисленням, пам’яттю, відхилення з боку нервової системи, нудоту, респіраторні аномалії, рак, неконтрольовані м’язові скорочення, складності з репродуктивною функцією і розвитком дітей (спонтанні пологи, передчасні пологи, дефіцит зросту і ваги у дітей та ускладнення під час вагітності).

Шкільне життя