Здоров'яФізіологія

Лак для нігтів підриває здоров’я, попереджають фахівці

Як передає The Daily Mail, небезпечний будь-який лак – від звичайного до гель-лаку. У ньому містяться токсичні сполуки. І вони здатні спровокувати цілий спектр проблем, від раку до безпліддя.

Зокрема, ризик раку підвищує формальдегід. Він відповідає за затвердіння покриття і давно відомий як потужний канцероген. Крім цього з’єднання, дуже небезпечний толуол (розчинник, що забезпечує нормальне нанесення і запобігає розшарування лаку). Толуол впливає на центральну нервову систему і потенційно небезпечний для репродуктивного здоров’я. А ще він викликає залежність. Також зверніть увагу на дибутилфталат (дає лаку гнучкість). Теж небезпечний для репродуктивної функції.

За словами медиків, працівники салонів краси знаходяться в реальній небезпеці. Ризик ускладнень зростає, якщо в приміщенні погана вентиляція. Виходить, що майстри манікюру і педикюру спочатку безпосередньо контактують з шкідливими сполуками, а потім, коли лак починає сохнути, вдихають пари цих сполук. Тому алергічні реакції, проблеми зі шкірою та очима не так вже й рідкісні серед майстрів.

Також фахівці фіксували проблеми з мисленням, пам’яттю, відхилення з боку нервової системи, нудоту, респіраторні аномалії, рак, неконтрольовані м’язові скорочення, складності з репродуктивною функцією і розвитком дітей (спонтанні пологи, передчасні пологи, дефіцит зросту і ваги у дітей та ускладнення під час вагітності).

Шкільне життя

Back to top button