ГоловнеПерерва

Китайські вчителі виявилися найбільш шанованими

Китайські вчителі виявилися найбільш шанованими
Китайські вчителі виявилися найбільш шанованими
Китайські вчителі посіли перше місце в міжнародному рейтингу суспільного статусу вчителів, складеному професором університету Сассекса Пітером Долтоном. Результати дослідження опубліковані на сайті організації Varkey GEMS Foundation.

Слідом за Китаєм в рейтингу йдуть Греція і Туреччина, потім Південна Корея, Нова Зеландія, Єгипет і Сінгапур. Замикають десятку Нідерланди, США і Великобританія.

У ході дослідження, проведеного під егідою Varkey GEMS Foundation, були опитані жителі 21 країни світу, в кожній – близько 1000 чоловік. Місце в індексі визначалося декількома факторами, у тому числі статусом вчителя в порівнянні з представниками інших професій, рівнем поваги серед учнів, рівнем зарплати, а також тим, наскільки престижної вважається вчительська кар’єра в країні.

Так, в Китаї 50 відсотків опитаних заявили, що схвалили б вибір своїми дітьми кар’єри вчителя. Найближчою за статусом до вчителя професією, на думку китайців, є лікар. У Великобританії, відзначає BBC News, лікарів найчастіше порівнювали з доглядальницями і соціальними працівниками, у США – з бібліотекарями, а в Японії – з представниками місцевої влади. У середньому в світі, повідомляють автори дослідження, вчителі в рейтингу професією знаходяться посередині – на 7-му місці з 14.

Максимальну повагу учнів до вчителів зафіксовано в Китаї, Сінгапурі, Туреччині та Китаї, мінімальне – в Бразилії, Ізраїлі та Південній Кореї.

Varkey GEMS Foundation – некомерційна благодійна організація, що працює в сфері освіти. Серед проектів фонду – відновлення шкіл у постраждалих від повені районах Пакистану, будівництво класів для бідних дітей в Найробі, постачання харчування в школи Індії.

Back to top button