день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Китайські вчителі виявилися найбільш шанованими

Китайські вчителі виявилися найбільш шанованими

Китайські вчителі виявилися найбільш шанованими

Китайські вчителі посіли перше місце в міжнародному рейтингу суспільного статусу вчителів, складеному професором університету Сассекса Пітером Долтоном. Результати дослідження опубліковані на сайті організації Varkey GEMS Foundation.

Слідом за Китаєм в рейтингу йдуть Греція і Туреччина, потім Південна Корея, Нова Зеландія, Єгипет і Сінгапур. Замикають десятку Нідерланди, США і Великобританія.

У ході дослідження, проведеного під егідою Varkey GEMS Foundation, були опитані жителі 21 країни світу, в кожній – близько 1000 чоловік. Місце в індексі визначалося декількома факторами, у тому числі статусом вчителя в порівнянні з представниками інших професій, рівнем поваги серед учнів, рівнем зарплати, а також тим, наскільки престижної вважається вчительська кар’єра в країні.

Так, в Китаї 50 відсотків опитаних заявили, що схвалили б вибір своїми дітьми кар’єри вчителя. Найближчою за статусом до вчителя професією, на думку китайців, є лікар. У Великобританії, відзначає BBC News, лікарів найчастіше порівнювали з доглядальницями і соціальними працівниками, у США – з бібліотекарями, а в Японії – з представниками місцевої влади. У середньому в світі, повідомляють автори дослідження, вчителі в рейтингу професією знаходяться посередині – на 7-му місці з 14.

Максимальну повагу учнів до вчителів зафіксовано в Китаї, Сінгапурі, Туреччині та Китаї, мінімальне – в Бразилії, Ізраїлі та Південній Кореї.

Varkey GEMS Foundation – некомерційна благодійна організація, що працює в сфері освіти. Серед проектів фонду – відновлення шкіл у постраждалих від повені районах Пакистану, будівництво класів для бідних дітей в Найробі, постачання харчування в школи Індії.