Батькам

Кожний десятий українець вважає фізичне покарання дітей нормальним явищем

Більшість українських дітей б’ють – ці дані досліджень озвучив дитячий фонд ЮНІСЕФ.

Учора, у Міжнародний день прав дитини у світі стартувала кампанія із нагадування дорослим про право на повагу дитячої гідності. 20 років тому було підписано Конвенцію ООН про права дітей, проте в Україні й досі вважається нормою фізичне покарання, – йдеться в сюжеті ТСН.

Психологи повторюють, що насильство над дитиною породжує дорослого кривдника. У європейських країнах уже 20 років як право дитини на захист від будь-якої форми насильства гарантується Конвенцією ООН. Україна конвенцію ратифікувала, проте і досі є в перших списках країн, де простягають руки до дітей.

Голова представництва фонду ООН в Україні Юкіє Мокуа розповів, що 61% українських дітей стали жертвою фізичного чи психологічного покарання. В Україні насильство поширене в різних закладах, наприклад, школах, інтернатах. Є і насильство приховане. Фахівці дивуються: кожний десятий українець вважає за норму фізичне покарання дитини. На вулицях, у школі, на дитячому майданчику – це можна побачити всюди. Дитячі організації закликають не проходити повз, коли бʼють дитину.

В Україні на обліку перебувають понад 100 тисяч дорослих, схильних до насильства над дітьми. Торік оштрафували 53 тисячі дитячих кривдників. Масштаби такого насильства є серед основних причин того, що дитяча агресія щороку зростає.

Back to top button