Здоров'яФізіологія

Комп’ютерні ігри допоможуть літнім людям впоратися з депресією

1Розвиваючі комп’ютерні ігри можуть бути такими ж ефективними в лікуванні депресії у літніх людей, як таблетки. Можливо, вони навіть корисніші, передає The New Zeland Herald . Ігри були розроблені з метою перевірити теорію про те, що старіння мозку можна звернути назад за допомогою інтенсивної практики. Вони спрямовані на те, щоб відновити функції навчання і пам’яті і розвинути навик прийняття рішень. Все це, в свою чергу, зменшує вираженість симптомів депресії.

Минулі дослідження показали: порушення психічних функцій пов’язані із зниженням ефективності антидепресантів. Незважаючи на деякі поліпшення, багато людей похилого віку все одно продовжували страждати. Таблетки діяли занадто повільно, ефекти були нестабільними, а ремісія спостерігалася лише у третини людей.

Вчені з США та Китаю запропонували 11 літнім людям протягом чотирьох тижнів грати в спеціальну навчальну комп’ютерну гру. Після дослідники оцінили їх рівень депресії і психічні функції. Як порівняння вчені використовували дані 33 літніх людей, протягом 12 тижнів проходили лікування з використанням антидепресанту.

В обох групах відзначалося зниження симптомів депресії. Дослідники вказують на те, що при використанні комп’ютерної гри ефект наступив швидше. Поліпшення з’явилися за 4 тижні замість 12. 72% учасників повністю позбулися депресії і увійшли в стан ремісії. Крім того, навчальна комп’ютерна програма справила позитивний вплив на психічні функції літніх людей.

  
Back to top button