БатькамГоловне

Книжки з картинками збільшують словниковий запас дитини

Книжки з картинками збільшують словниковий запас дитини
Книжки з картинками збільшують словниковий запас дитини
Дослідники з Університету Ватерлоо в Канаді з’ясували, що книжки, в яких є тільки ілюстрації, набагато більше впливають на словниковий запас маленької дитини, ніж книжки, в яких є і картинки, і текст. Справа в тому, що батьки, ґрунтуючись на картинках, які вони бачать у книзі, самі придумують історію і в міру розповіді вимовляють набагато більше складових слів.
Крім того, вони втягують у свою розповідь і дитини. Результати дослідження були опубліковані в останньому номері журналу First Language.

“Часто батьки не сприймають книжки, в яких немає тексту, а є тільки картинки, вважаючи, що вони не несуть ніякої користі для розвитку дитини. Проте результати дослідження показали, що книжки, в яких є тільки картинки, приносять набагато більшу користь, ніж книжки , в яких, крім картинок, є ще й текст”, – повідомила автор дослідження професор Даніела Оніл.

У дослідженні взяли участь 25 мам, які прочитали своїм дітям книжки двох типів: книги, в яких були картинки, але не було тексту, і книги і з картинками, і з текстом. Читання книг було записано на диктофон.

Виявилося, що мами, які придумують історію, ґрунтуючись на книжкових ілюстраціях, використовують набагато більше складних слів і вираженні і, більше того, втягують дитини в свою розповідь.

Мами, “читаючи” книжку з картинками, розбавляють свої історії додатковою інформацією, питаннями та ін. Вчені неодноразово помічали, що мами “читаючи” книги, в яких є тільки ілюстрації, задають дитині питання (наприклад, “як думаєш, куди ця білочка йде?”) і посилаються на випадки з життя дитини (“пам’ятаєш, ми бачили вранці таку ж білочку?”). Того ж не можна сказати про тих мама, які читали книжку, в якій був текст.

Дослідники ні в якому разі не закликають відкладати на полицю книжки, в яких крім картинок є текст. Своїм дослідженням вони хочуть сказати, що абсолютно всі книги, безумовно, впливають на розвиток дитини, просто роблять це різними способами і в різному ступені.

Back to top button