Здоров'я

Кава таки корисна

Кава таки корисна
Кава таки корисна
Учені Інсбрукського медичного університету в Австрії встановили, що 100 міліграмів кофеїну – доза, еквівалентна двом горняткам кави – стимулюють активність ділянки головного мозку, відповідальної за короткочасну пам’ять.

Під час дослідження, яким керував доктор Флоріан Коппелстаттер, 15 добровольців-чоловіків, які протягом двох діб не їли, не курили і не пили кави, отримували в різний час кофеїн, розчинений у воді, або звичайну воду.

Потім вони проходили функціональну магніто-резонансну томографію і тести на пам’ять і кмітливість. Унаслідок обстеження на магнітно-резонансному томографі з’ясували, що під впливом кофеїну в них підвищується активність у лобній ділянці кори головного мозку – зони, відповідальної за короткочасну пам’ять та інтелект. У чоловіків, які пили чисту воду, змін активності головного мозку не спостерігали.

Учасники експерименту, які отримали дозу кофеїну, легше і швидше виконували запропоновані тести.

Як наголошують організатори дослідження, їхній експеримент уперше засвідчив безпосередній вплив кофеїну на функції пам’яті й інтелект. Раніше загальне підвищення працездатності під впливом кофеїну пояснювали здатністю цієї речовини стимулювати увагу.

Не варто думати, попереджає доктор Коппелстаттер, що велика кількість випитої кави може перетворити звичайну людину на інтелектуала. Під впливом великих доз кофеїну різко зростає почуття тривоги, що нейтралізує всі позитивні ефекти.

За словами Коппелстаттера, механізм впливу кофеїну на різні ділянки головного мозку залишається малодослідженим. Учені гадають, що чутливість до кофеїну виявляють і кровоносні судини головного мозку, і нервові клітини.

* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Джерело: “Українське слово”